Такі матчі не забуваються

Новини

У суботній день 28 липня за несподівано комфортної погоди і присутності більш, ніж 2000 глядачів, на олександрійському стадіоні «Ніка», наша команда приймала луганську «Зорю». Гра завершилася з рахунком 1:0 на користь «Олександрії».

 

Матчі «Олександрії» і «Зорі» завжди стоять окремо від загалу змагань Української Прем’єр-Ліги. Це протистояння не тільки на футбольному полі, а і за його межами – це боротьба тренерських концепцій, сподівань і трактовок матчу.

Від початку олександрійці віддали ініціативу супернику і зосередилися на захисті своїх воріт від небезпечної зброї «Зорі» – атак з флангів зі зміщенням у центр. Саме завдяки такій стратегії захисту «Олександрії», Олександр Караваєв і Євгеній Чеберко не змогли особливо чимось запам’ятатися.

А загалом, за кількістю часу володіння м’ячем помітно переважала «Олександрія». «Зоря» ж більшою мірою грала в короткий пас. За логікою і законами футбольного жанру все мало йти до забитого м’яча.

Атаки підопічних Володимира Шарана несли все більш і більш загрозливий характер. Врешті, інтуїція не підвела головного тренера. У найкритичніший момент, коли «Зоря» почала відчувати втому, головний тренер «Олександрії» робить серйозне підсилення, замінивши практично всю центральну зону. Василь Грицук замінив Кирила Ковальця, Артема Поляруса замінив Віталій Пономар, а Максима Задераку – Євген Протасов.

Особливо був помітний досвідчений Василь Грицук. З його появою максимально загострилася ситуація біля воріт Заурі Махарадзе. Він і сам створював моменти, і робив на диво перспективні передачі.

Якщо відверто, то господарі заслужили на цю перемогу. Гра до останнього тримала в напрузі футболістів, тренерів і вболівальників. Так, можливо вона не запам’яталася надяскравими моментами і технікою окремих футболістів, але запам’яталася надзвичайною внутрішньою напругою. Врешті, й сам матч видався з розряду тих, які не забуваються.

Та диво-пружина, котру заряджав керманич «Олександрії», методично стискалася і максимально розпрямилася у потрібний час у вигляді прекрасно забитого м’яча, і як результат – у вигляді переконливої перемоги, якої так довго чекали ми з вами.

Головними козирями «Олександрії» була зібраність, вольова дисципліна, холоднокровність і вміння терпіти.

Також слід відзначити, що у цьому матчі були дуже помітні так звані домашні заготовки. Таких стандартів було безліч – ми наведемо тільки кілька з них.

Після подачі кутового Кирилом Ковальцем з лівого флангу, Антон Шендрік головою пробив вище воріт. Після стандарту у виконанні Андрія Запорожана, Андрій Цуріков зробив простріл вздовж воріт, але захисники «Зорі» зуміли в останню мить вибити м’яч на кутовий.

На початку другого тайму Андрій Цуріков зробив навісну передачу на Артема Поляруса, який головою скинув м’яч на Артема Сітала, але той не дотягнувся до м’яча. Ще один з таких моментів був у другому таймі, коли атаки олександрійців ставали ще більш небезпечними. Мали реальні нагоди відзначитися у воротах Заурі Махарадзе Віталій Пономар, Василь Грицук (двічі), та Андрій Цуріков. Особливо запам’ятався епізод на 80 хвилині. Після чергового рейду Андрія Цурікова, невгамовний Василь Грицук з лету в падінні пробив по воротах суперника і м’яч всього у кількох сантиметрах розминувся зі стійкою воріт.

Апофеозом цієї футбольної вистави став забитий Євгеном Банадою в падінні головою з подачі Василя Грицука м’яч.

Треба сказати, що небезпечні моменти у виконанні футболістів луганської «Зорі» можна перерахувати на пальцях однієї руки. Одним з таких моментів був підступний удар зі стандарту у виконанні Сілоса. М’яч пірнув вниз і лише досвід Юрія Паньківа допоміг йому ліквідувати цю загрозу.  

Отож, цілком заслужена перемога олександрійців у принциповій дуелі із «Зорею».

 

Субота, 28 липня 2018. Олександрія. Стадіон «Ніка». 2110 глядачів. +27

Матч 2 туру Чемпіонату УПЛ ФК «Олександрія» - ФК «Зоря» (Луганськ) – 1:0 (0:0)

Офіційні особи на матчі:

арбітр – Євгеній Арановський (Київ), асистенти арбітра – Ігор Альохін (Хмельницький), Семен Шлончак (Черкаси), 4-й арбітр – Юрій Можаровський (Львів). Спостерігач арбітражу – Віталій Годулян (Одеса). Делегат ФФУ – Юрій Титаренко (Київ).

«Олександрія»: Юрій Паньків, Валерій Бондаренко, Кирило Ковалець (Василь Грицук, 63’), Андрій Цуріков, Артем Полярус (Віталій Пономар, 66’), Андрій Запорожан – К, Артем Сітало, Павло Пашаєв, Антон Шендрік, Євген Банада, Максим Задерака (Євген Протасов, 75’).

Запасні: Дмитро Рудик, Владислав Бабогло, Дмитро Шастал, Андрій Бацула.

Головний тренер: Володимир Шаран

«Зоря»: Заурі Махарадзе, Олександр Сваток, Артем Гордієнко, Владислав Кочергін (Леван Арвеладзе, 75’), Ігор Харатін (Сілас, 55’), Віталій Вернидуб, Олександр Тимчік, Максим Луньов (Дмитро Хомченовський, 62’), Олександр Караваєв, Артем Громов – К, Євгеній Чеберко.

Запасні: Олег Чуваєв, Василь Прийма, Микита Каменюка, Рафаел да Сілва.

Головний тренер: Юрій Вернидуб.

Гол: Євген Банада (85’)

Теги

Анонс

Динамо
17:00
20/10/2019
Київ
Олександрія