«Шахтар» – «Олександрія» – 2:1

Матч 28 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Шахтар» – ФК «Олександрія» завершився з рахунком 2:1.

Вся увага вболівальників, футбольної преси і фахівців була сьогодні прикута до, без сумніву, центрального матчу туру. На 3 хвилині на правах господарів першими створили небезпечний момент біля воріт «Олександрії» гірники. Після удару Мораеса Юрій Паньків у падінні перевів м’яч на кутовий. А після подачі, власне, кутового у виконанні Патріка, Давид Хочолава головою відкриває рахунок у матчі – 1:0.

У подальшому суперники комбінували більше в середині поля. До загроз воротам обох сторін справа не доходила.

Наступний удар по воротах «Олександрії» гірники нанесли лише на 19 хвилині матчу. Жуніор Мораес наважився на удар з дальної дистанції. Удар був наскільки сильним, настільки ж і неточним.

У середині першого тайму гра дещо вирівнялася. Наші футболісти стали вище зустрічати суперника, і навіть проводили тактичні дії в нападі.

На 24 хвилині знову пробивав Мораес, але на заваді став Владислав Бабогло, прийнявши м’яч на себе і перевівши його на кутовий.

Нарешті, на 28 хвилині, олександрійці провели осмислену атаку. Дмитро Гречишкін з правого флангу вивів на ударну позицію Максима Задераку, але Максим пробив значно вище воріт.

На 31 хвилині вперше в матчі «Олександрія» заробила право на пробиття кутового. Після подачі Дмитра Гречишкіна з лівого флангу Євген Банада головою забиває м’яч у відповідь гірникам. Це шостий гол Євгена, забитий головою в цьому Чемпіонаті. І, до речі, Євген став рекордсменом команди по забитим м’ячам за сезон, перевершивши досягнення легенди олександрійського футболу Сергія Чуйченка.

Похвальною виглядала спроба Максима Задераки на 38 хвилині – Максим обіграв кількох захисників «Шахтаря» і пробив з-за меж штрафного майданчика, але удар вийшов не надто потужним, і Андрій П’ятов забрав м’яч у руки.

Наша команда протягом усього першого тайму виглядала концентрованою, дисциплінованою і надзвичайно зібраною.

На буквально останніх секундах першого тайму Тете робить націлену передачу на Сергія Кривцова, той пробиває головою, але в цьому надзвичайно гострому епізоді чудово зіграв наш Юрій Паньків!

На початку другого тайму «Шахтар» заграв на підвищених швидкостях і небезпечні моменти біля воріт Юрія Паньківа почали з’являтися частіше.

На 60 хвилині після потужного тиску «Шахтар» збільшує рахунок – знову зі стандарту. Подача кутового з лівого флангу, і Жуніор Мораес після подачі Алана Патріка (як і у випадку з першим забитим м’ячем), зігравши на випередження, пробиває головою в нижній кут воріт Юрія Паньківа. 2:1.

Справжню облогу воріт Юрія Паньківа влаштували гравці «Шахтаря».

На 79 хвилині у складі «Олександрії» відбулася подвійна заміна. Замість Андрія Запорожана і Максима Задераки в гру вступили Віталій Пономар і Дмитро Шастал.

В останні 15 хвилин матчу олександрійці дещо активізувалися. І вже гірники змушені через фоли переривати атаки наших футболістів.

Незважаючи на серйозні кадрові втрати, «Олександрія» зіграла цілком надійно, передусім в обороні. Самовідданий захист олександрійців завжди ставав на заваді гірникам, які намагалися практично всією командою будь-що збільшити рахунок.

Чемпіонат УПЛ. 28 тур. ФК «Шахтар» – ФК «Олександрія» – 2:1 (1:1).

Субота 11 травня 2019. 19.30. Харків, ОСК «Металіст». 5 174 глядача. 16°C.