Рік без поразок

Матч шостого туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Ворскла» (Полтава) завершився з рахунком 2:0.

Матчі між нинішніми суперниками завжди проходили в цікавій та безкомпромісній боротьбі. Не стала винятком і сьогоднішня зустріч. Пам’ятаючи про дві поразки від полтавців у минулому чемпіонаті, олександрійці з перших хвилин заволоділи ініціативою і вже на початку гри створили біля воріт гостей кілька гольових моментів.

Запам’ятався прохід Максима Задераки правим флангом, після якого гравцям «Ворскли» з великими труднощами вдалося ліквідувати загрозу своїх воріт. За кілька хвилин після подач з кутового Кирилом Ковальцем, втратили свої можливості Євген Банада і Станіслав Микицей.

Нарешті, на 15 хвилині матчу після чергового кутового у виконанні Кирила Ковальця, Євген Банада головою влучно пробив у нижній кут воріт Богдана Шуста – 1:0. А буквально за дві хвилини Євген оформлює дубль. Гольову атаку розпочав Андрій Цуріков, який здійснив рейд лівим флангом, а продовжив Віталій Пономар, після вивіреної передачі якого Банада знову головою завершив зусилля партнерів – 2:0.

До кінця першого тайму олександрійці продовжували атакувати, і ще не раз могли відзначитися у воротах «Ворскли». Одним з найактивнішим у складі нашої команди був Кирило Ковалець. Спочатку після стандарту у його виконанні Валерій Бондаренко не влучив у ворота, а за хвилину проти нього було порушено правила майже на лінії штрафного майданчика. Удар нашого капітана в нижній кут з великими труднощами парирував Богдан Шуст.

На 34 хвилині вже сам Кирило міг відзначитися, але його удар встигли заблокувати гравці «Ворскли». Фірмові подачі з кутових Кирила Ковальця могли принести «Олександрії» черговий успіх, але, як не прикро, ударам Євгена Банади та Віталія Пономаря бракувало влучності.

І після перерви гра проходила за сценарієм олександрійців, які неодноразово могли довести рахунок до розгромного. Хороші моменти втратили Євген Банада, Андрій Запорожан, Євген Протасов, але рахунок на табло так і не змінився.

Переконлива перемога наших земляків закріпила «Олександрію» на другій сходинці турнірної таблиці.

Прикметно, що звітний матч практично ознаменував для нашої команди річницю без поразок у домашніх матчах. Минулого разу «Олександрія» зазнала поразку від тої ж полтавської «Ворскли» 27 серпня 2018 року – 0:1.

Також приємно, що до команди після тривалої перерви повернувся Станіслав Микицей, який грав минулого разу 11 грудня 2016 року у домашньому матчі проти «Чорноморця». Станіслав відбув дискваліфікацію після виявлення в його організмі заборонених ліків.

По завершенню матчу пам’ятну відзнаку отримав капітан команди Андрій Запорожан. Минулий матч проти київського «Динамо» став для нього і для клубу рекордним – трьохсотим.

Цікаво, що перед матчем біля стадіону «Ніка» було проведено творчу акцію «Наш капітан – Андрій Запорожан»! Учасники створювали плакати з малюнками нашого капітана і таким чином привітали Андрія з рекордом клубу.

Повертаючись до матчу, слід відзначити також той факт, що протягом звітної зустрічі полтавці жодного разу не влучили в рамку воріт Юрія Паньківа. І цей факт дещо насторожує перед виступами наших суперників у Лізі Європи від України.

Також привернув увагу й факт з області статистики – минулі 5 домашніх матчів ворота Юрія Паньківа збереглися сухими.

Чемпіонат УПЛ. 6-й тур. ФК «Олександрія» – ФК «Ворскла» – 2:0 (2:0).

Субота, 25 серпня 2018. 17.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 2260 глядачів. 33°C.