В суботу, 29 лютого, в рамках 20 тура Чемпіонату Favbet Ліги сезону 2019/2020, «Олександрія» на виїзді зустрінеться з ПФК «Львів».

Представляємо нашого суперника.

ПФК «Львів» заснований 21 червня 2015 року. У дебютному сезоні 2015/2016 років клубу вдалося успішно виступити у чемпіонаті України серед команд Другої ліги (друге місце), а за підсумками змагань у чемпіонаті України серед команд Першої ліги сезону 2016/2017 років – пробитися до Прем’єр-ліги. Сезон 2017/2018 років ПФК «Львів» завершив у першій шістці команд. Клубу знадобилося усього три роки, щоб не просто опинитися серед когорти найсильніших в українському футболі, але й закріпитися в елітному дивізіоні та ставити більш амбіційні плани та завдання – вихід до єврокубків. Більше того, з моменту появи і в процесі розвитку клубу в ПФК «Львів» була створена найрозвинутіша на поточний момент змагальна структура в українському футболі.

Сезон 2018/2019 львів’яни вперше розпочали у Прем’єр-Лізі. Головним тренером було призначено бразильця Тадеу да Сілва Жилмара, який на представленні заявив, що команда буде боротися за медалі Чемпіонату. Але провівши з командою лише 4 гри, тренер був змушений залишити клуб. Причиною послужила відсутність у Жилмара ліцензії для роботи головним тренером команди УПЛ. Новим тренером «Львова» став Юрій Бакалов, відомий український фахівець, який успішно працював в інших українських клубах. 8 квітня 2019 року Юрій Бакалов залишив посаду головного тренера професійного футбольного клубу «Львів». Наступним головним тренером львів’ян став відомий український футбольний фахівець Богдан Блавацький, якого незабаром змінив Володимир Мазяр. Але і він пробув не довго керманичем команди. Вже із 13 туру нинішнього чемпіонату головним тренером став його помічник Егіше Мелікян.

У Прем’єр-Лізі футболісти «Львова» провели 50 матчів: 12 перемог, 13 нічиїх, 25 поразок. Різниця м’ячів 39-72=-33 на користь суперників.

Між собою в УПЛ команди провели 5 матчів. 2 перемоги «Олександрії», 1 нічия, 2 перемоги львів’ян. Різниця м’ячів 7-6=+1 на користь наших земляків. М’ячі у складі нашої команди забивали: Василь Грицук, Артем Сітало, Антон Шендрік, Артем Полярус, Валерій Лучкевич, Євген Банада та Денис Безбородько (усі по 1). У складі львів’ян: Бруно – 2, Володимир Адамюк – 2, Тейлор – 1, Педро – 1.

У складах обох команд грали: Гліб Бухал, Максим Каленчук і Юрій Путраш, а  Семен Даценко, Руслан Бариляк, Іван Гаврушко, Назарій Калинчук та Олександр Савошко грали у складах молодіжних команд «Олександрії» (U-21, U-19) та «Львова».

Президент клубу: Богдан Копитко.

Головний тренер: Егіше Мелікян.

Фото: pfclviv.com