04.10.2020. Неділя, стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського (Київ). 5 тур Чемпіонату Favbet Ліги сезону 2020/21, «Олімпік» (Донецьк) -«Олександрія». Початок о 14.00.

«Олімпік» -«Олександрія» 3:2 (3:0)

Арбітр — Максим Козиряцький  (Запоріжжя), асистенти арбітра — Віталій Скобля (Київ), Володимир Коротін (Київ), четвертий арбітр — Олександр Шандор (Львів), спостерігач арбітражу — Володимир Петров (Харків). Делегат УАФ — Максим Степаненко (Київ).

«Олімпік»: Артем Кичак, Іван Зотько (Дмитро Гришко,65’) , Ігор Снурніцин, Орест Лебеденко, Євген Пасіч (Павло Ксьонз,55’), Руслан Бабенко, Сергій Політило (К), Тейшейра (Джуніор Каргбо,65’), Тарас Завійський (Даніель Романовський, 86’), Беніто, Шахаб (Темур Чогадзе,55’)

Запасні: Бетім, Євгеній Цимбалюк, Різван Аблітаров, Альваренга

Головний тренер: Ігор Климовський

«Олександрія»: Юрій Паньків (К), Владислав Бабогло, Тимур Стецьков, Олексій Довгий, Максим Третьяков (Вадим Янчак,86’), Валерій Лучкевич (Максим Задерака,34’), Артем Сітало (Денис Безбородько,81’), Павло Пашаєв, Дмитро Гречишкін, Євген Банада, Денис Устименко (Богдан Мишенко,46’)

Запасні: Олег Білик, Іван Петренко, Валерій Самар, Максим Івахно

Головний тренер: Володимир Шаран

Попередження: Політило,45+1’, Тейшейра,60’, Снурніцин,73’ – Бабогло,44’, Гречишкін,90+3’

Вилучення: Банада,45+1’

Голи: Шахаб,8’, Бабогло,25’(автогол),Зотько,44’(пен) – Сітало,62’, Гречишкін,90+3’(пен)

До матчу з «Олімпіком» команда Володимира Шарана підійшла з кадровими проблемами. В лазареті опинилися гравці основи Каспарс Дубра, Артем Гордієнко, Василь Грицук та Кирило Ковалець. І це одразу позначилося на якості гри олександрійців.

Господарі з перших хвилин заволоділи ініціативою і домінування відбувалося протягом всього першого тайму. Навіть швидкий гол забили саме гравці «Олімпіка». Відзначився Шахаб, який скористався невдалим зрізом від ноги Дмитра Гречишкіна в штрафному майданчику і без проблем реалізував момент.

Сказати, що після пропущеного голу олександрійці зупинилися – ні. Вони намагалися відігратися. Два хороших момента було у нашого форварда Артема Сітала. Спочатку після його удару здалеку м’яч пролетів значно вище воріт, а потім після удару головою круглий ледве не потрапив у верхній кут воріт.

Героєм і анти-героєм першої 45-ти хвилинки став Владислав Бабогло. У першому випадку він врятував ворота олександрійців, вдало вибивши м’яч з лінії після удару Тейшейри. В другому епізоді, після подачі донеччанами кутового, Влад зрізав м’яч у власні ворота. У третьому – під час чергової атаки господарів, круглий, на думку рефері, потрапив у руку нашого захисника, і це призвело до третього голу у ворота Юрія Паньківа. Пенальті реалізував Зотько.

Неприємності для наших хлопців продовжилися. Спочатку зазнав травми і залишив поле Валерій Лучкевич, а, потім, під завісу тайму «Олександрія» залишилася в меншості. Пряму «червону» отримав Євген Банада.

У другому таймі по -спортивному злі, олександрійці почали турбувати ворота господарів все частіше і гостріше. І це при тому, що грали вдесятьох. Хороший момент на початку другої 45-ти хвилинки втратив Максим Задекрака. Отримавши діагональний пас від Максима Третьякова, він зробивши забігання до штрафного майданчика, пробив низом. Воротар все бачив і зіграв надійно. У другому епізоді все той же Максим Задерака опинився віч-на-віч з Кічаком. Але переграти його не зміг. Кіпер відбив круглого. При цьому зроби це невдало. Поруч був Артем Сітало, якому залишалось лише забити круглого в пусті ворота. 3:1.

Олександрійці намагалися забити ще. Господарі віддавши ініціативу, захищалися. Не без проблем, але їм вдавалося стримувати натиск нашої команди.

Вже в доданий арбітром час Максим Задерака  (найактивніший у складі «Олександрії» у другому таймі) заробляє пенальті. Його збиває захисник у штрафному майданичку. Дмитро Гречишкін влучно пробиває у верхній кут, скоротивши відставання до мінімуму. 3:2. За мить фінальний свисток.