Старший тренер юнацької команди ФК «Олександрія» Олександр Карпов розповів про хід і результати підготовки своїх підопічних до весняної частини чемпіонату.

 

Олександре Олександровичу, зимові навчально-тренувальні збори на фінішній прямій. Вже цього тижня відновлюється чемпіонат юнацьких команд. Як пройшли ці збори для команди та чи все заплановане тренерським штабом вдалося реалізувати?

 

Я вважаю що ці збори пройшли майже ідеально. Тренування відбувалися як в тренажерному залі, так і на штучному полі. Погода, до речі, була на нашому боці (посміхається). Крім тренувань провели достатню кількість спарингів: двічі зустрічалися з кропивницькою «Зіркою», двічі – з місцевою командою «Шляховик». Також провели товариські зустрічі з УТК «Умань», молодіжками луганської «Зорі» та «Кривбасу». Для мене результат в цих матчах був не головним. Важливіше було, щоб хлопці після тривалої зимової паузи набрали фізичних кондицій і щоб новачки якомога швидше адаптувалися в нашій команді.

 

З ким розпрощалися в міжсезоння і хто приєднався до нас?

 

Так, як це не прикро, з деякими гравцями довелося зупинити співпрацю. Команду залишили Максим Олійник, Євген Волковицький, Андрій Панченко. Ми подякували один одному за роботу. Хлопцям надалі я бажаю тільки успіхів. Що стосується новачків, то на перегляді було 25 футболістів. Залишилися, звісно, не всі. На мій погляд, ми взяли хороших гравців на проблемні позиції. Серед новачків: Назар Кайда («Мункач»), Олександр Штефанович («Рух»), Єгор Капустян («Ворскла»), Андрій Кочерга («Динамо»). З оренди повернувся Денис Підручний. Сподіваюся, що разом з Валерієм Самаром вони, як досвідчені гравці, допоможуть нам у весняній частині чемпіонату. Крім того, на перспективу підписали вихованця нашої футбольної академії 2006 року Михайла Мищенка. До речі, хочу сказати, що ми постійно долучаємо до тренувального процесу вихованців футбольної академії «Олександрія». Для них це хороший досвід на майбутнє.

 

Троє гравців вашої команди були викликані головним тренером «Олександрії» Юрієм Володимировичем Гурою на збори в Туреччину. Це Дем’ян Чубатий, Микита Ситников та Андрій Андрейчук. Слідкували за їх грою?

 

Так. За можливості, не тільки слідкував за діями своїх футболістів, а й спілкувався з тренерським штабом головної команди. Спільно прийшли до висновку, що для молодих футболістів це дуже хороший досвід. Є мета до якої необхідно прагнути. На жаль, рівні юнацького чемпіонату й УПЛ різні, і одразу перейти з одного рівня на інший дуже важко.

 

Ми знаємо, що й у вашому тренерському штабі відбулися деякі зміни.

 

На початку зимових зборів клуб залишив тренер Андрій Гаврюшов. Ми розпрощалися за взаємною згодою сторін. Зараз у нас з’явився новий адміністратор. Співпрацюємо з тренером з фізпідготовки та фітнесу, і плануємо прийняти її (так, це дівчина!!!) до складу тренерського штабу. Мені, як тренеру, подобається її підхід, та й хлопці знайшли з нею спільну мову.

 

Наскільки, за вашою оцінкою, гравці готові до продовження чемпіонату?

 

На пройдешніх зимових зборах хлопці значно додали у «фізиці», роботу виконували з великою самовіддачею. Реальну готовність покажуть офіційні матчі.

 

Враховуючи турнірне становище, які завдання стоять перед командою на другу частину турніру?

 

Дивлячись реально на речі, відповім так – ми будемо намагатися перемагати в кожній зустрічі. Нам важливо піднятися якомога вище і продемонструвати кращі результати, ніж у першому колі. Ну а турнірну таблицю будемо дивитися в кінці сезону.