На вершині Олімпу

Матч третього туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Десна» (Чернігів) – ФК «Олександрія» завершився з рахунком 0:2.

Вітаємо команду і вболівальників!!!

Перед звітним туром в Українській Прем’єр-Лізі залишилося лише дві команди, які не зазнавали гіркоти поразок. І для жовто-чорних це була потужна мотивація перед зустріччю з деснянами. Слід зазначити, що на старті поточного сезону «Олександрія» не пропускала м’ячі у свої ворота – честь і хвала захисту і Юрію Паньківу. Також нагадаємо, безпрограшна серія олександрійців сягнула чотирнадцяти матчів.

В УПЛ «Десна» та «Олександрія» зустрічалися вперше, а у першій лізі команди між собою провели 22 матчі. На рахунку олександрійців у цих протистояннях – 9 перемог, у «Десни» – 6.

Обидві команди проявили непогану стартову активність. Спочатку Віталій Пономар небезпечно пробив головою по воротах Ігоря Литовки, а у відповідь новачок «Десни» Дмитро Хльобас випробував реакцію Юрія Паньківа. Відкриває рахунок у матчі Євген Банада – після атаки, організованої Андрієм Цуріковим, Євген нищівно пробиває по воротах суперника. 0:1.

Удар Олександра Філіппова на 12 хвилині ледве не став для олександрійців фатальним – м’яч мало не влучив у «дев’ятку».

Обмін «люб’язностями» на ігровому полі стадіону імені Юрія Гагаріна не припинявся ні на мить. Після прохода Павла Пашаєва і передачі у центр на Артема Сітала, який знаходився на лінії штрафного майданчика, «Олександрія» могла подвоїти рахунок, але Артем не зміг зупинити м’яч .

Надалі олександрійці свідомо віддали ініціативу господарям поля, намагаючись сконцентрувати всю свою увагу на захисті власних воріт, а при нагоді вийти в контратаку. Але схоже, футболісти «Десни» до кінця першого тайму так і не змогли знайти ключик до забетонованої оборони «Олександрії». Коли ж господарям таки вдавалося підібратися на небезпечну відстань до воріт суперника, свою роботу сумлінно виконував Юрій Паньків. Десняни фактично й не знали, що робити з «подарованою» олександрійцями ініціативою.

А на першій доданій до першого тайму хвилині, олександрійці мали реальний шанс подвоїти рахунок. Вкотре Андрій Цуріков зробив націлену передачу на Артема Поляруса, який дуже тонко головою перевів м’яч знову ж на голову Артемові Сіталу, але останньому зовсім трохи забракло точності.

Проти героя першого тайму Євгена Банади суперники діяли методично жорстко. Не бажаючи ризикувати здоров’ям гравця у другому таймі, головний тренер команди Володимир Шаран замінив Євгена досвідченим Олексієм Довгим.

Другий тайм розпочався по такому ж сценарію, який прописували футболісти протягом тайму першого. Ініціативою володіли господарі, але гостріше в атаку переходили підопічні Володимира Шарана.

Знакова, а точніше гольова ситуація виникла, коли з вивіреної передачі з лівого флангу Артема Поляруса головою по воротах Ігоря Литовки бив Віталій Пономар.

Але відчувалося, що другий гол у виконанні олександрійців назрівав. І от, зі стандарту, а саме – кутового, у виконанні Василя Грицука дуже дотепно Олексій Довгий скинув м’яч в центр на Валерія Бондаренка, і той ударом головою прошив руки Ігоря Литовки.

А що ж господарі? За весь другий тайм тільки на 76 хвилині господарям вдалося більш-менш наблизитися до володінь Юрія Паньківа. Невтомний Хльобас пробивав з гострого кута, але для Юрія Паньківа звести нанівець старання суперника було нескладно.

Підсумовуючи звіт, можемо сказати, що поміркований Олександр Рябоконь так і не зміг знайти антидот до організованої оборони «Олександрії».

Уперше в своїй історії олександрійці на старті чемпіонату видають переможну серію з трьох матчів і піднімаються на вершину футбольного Олімпу.

3 тур. Неділя, 5 серпня. 2018. 19.30. Чернігів, стадіон імені Юрія Гагаріна. 4080 глядачів. +27°С.

ФК «Десна» (Чернігів) – ФК «Олександрія» – 0:2 (0:1)