«Чорноморець» (Одеса) — «Олександрія» – 1:3 (0:2)

УПЛ. 28-й тур. 21 квітня 2018. 14.00. Одеса. Стадіон «Чорноморець». +21 °C. 5321 глядач.

Арбітр — Микола Балакін (Київська область).

Четвертий арбітр — Ігор Пасхал (Херсон).

Делегат ФФУ — Володимир Фощій (Черкаси).

Спостерігач арбітражу ФФУ — Ігор Покидько (Полтава).

«Чорноморець»: Дмитро Безрук, Максим Третьяков, Павло Оріховський (Владислав Хамелюк, 85'), Сергій Люлька (К), Олександр Гладкий, Микита Татарков (Гуті, 70’), Іван Бобко, Артем Чорній (Микола Мусолітін, 81’), Євген Смірнов, Кирило Ковалець, Івіца Жуніч.

Головний тренер: Костянтин Фролов.

«Олександрія»: Юрій Паньків, Сергій Старенький (Євген Протасов 64), Василь Грицук (Віталій Пономар, 85’), Артем Сітало, Андрій Гітченко, Андрій Запорожан- (К), Артем Полярус, Андрій Цуріков, Одексій Довгий (Євген Банада 63), Валерій Бондаренко, Сергій Чеботаєв Попередження: О. Гладкий (48’) – О. Довгий (59’), В. Грицук (64’), А. Запорожан (90+3’) Голи: І. Бобко (50’) – С. Старенький (7’), В. Грицук (24’ – пенальті), А. Полярус (77’).

Головний тренер: Володимир Шаран.

Попередження: О. Гладкий (48’) – О. Довгий (59’), В. Грицук (64’), А. Запорожан (90+3’).

Голи: І. Бобко (50’) – С. Старенький (7’), В. Грицук (24’ – пенальті), А. Полярус (77’).

Слід сказати, що «Чорноморцю» вже нікуди було відступати. Попередню зустріч проти кропивницької «Зірки» одесити програли з рахунком 1:2, після чого «закріпилися» на останньому місці турнірної таблиці. Тому, від рятівної дев’ятої позиції одеситів відділяло сім очок.

Нагадуємо, що десята і одинадцята команди по завершенню Чемпіонату України зіграють в плей-офф з представниками Першої ліги.

Наші земляки знаходилися в комфортному становищі, тому з приємністю відзначаємо, що у протоколі стартового складу з’явилися Андрій Цуріков, Олексій Довгий, Сергій Старенький, Сергій Чеботаєв, Андрій Гітченко і капітан команди Андрій Запорожан. Тому, ми очікували від «Олександрії» змістовної, креативної і найголовніше – результативної гри. Матч проходив у середині дня за спекотної, майже літньої погоди. Також відзначимо, що у нинішньому чемпіонаті суперники провели між собою три матчі. В усіх трьох зустрічах не було виявлено переможців. Маючи таких достатньо кваліфікованих гравців, як ми зазначали вище, «Олександрія» відразу почала реалізовувати свою перевагу в класі. Після розіграшу стандарту, який виконав Василь Грицук м’яч потрапив до Андрія Гітченка, який скинув його у воротарський майданчик Дмитра Безрука. Першим на м’ячі був Сергій Старенький, який в один дотик переправив м’яч мимо захисника і голкіпера господарів у сітку воріт. Приємним є те, що після забитого голу підопічні Володимира Шарана не зупинилися на досягнутому, а методично завдавали клопоту захисту і голкіперу господарів поля. Високий пресинг і швидкісні дії олександрійців дозволили їм повністю узяти гру під свій контроль. Вже давно ми не бачили такого запального футболу у виконанні нашої команди! Одесити нагадали про себе тільки на 18 хвилини, коли зі стандарту Кирило Ковалець дуже підступно пробив по воротах Юрія Паньківа, який не без зусиль зміг перевести м’яч на кутовий. Цей епізод дещо «розбудив» гравців «Чорноморця», і вже за дві хвилини небезпечно зі стандарту пробиває Артем Чорній. І знову на висоті був Юрій Паньків. Олександрійці одразу ж відповіли гострою атакою, заробили кутовий, після виконання якого господарі порушили правила проти капітана «Олександрії» Андрія Запорожана. Арбітр без вагань призначає пенальті. Удар з одиннадцятиметрової позначки бездоганно виконує Василь Грицук. Зпересердя Дмитро Безрук ледве не зламав власні ворота, у відчаї буцнувши стійку. Господарі поля не впали у відчай, відразу ж заробивши кутовий, після якого дуже небезпечно пробивав  головою по воротах «Олександрії» досвідчений Олександр Гладкий. На щастя олександрійців, м’яч пролетів над поперечиною.

Загули трибуни стадіону «Чорноморець» – якщо олександрійська торсида, яка налічувала більше ста її прихильникив видавала схвальні гімни, то одеські вболівальники досить критично почали свістіти. На 32 хвилині Максим Третьяков після відмінної передачі з глибини поля вибіг віч на віч з Юрієм Паньківим, який вчасно вийшов з воріт і нівелював усі зусилля моряків.

На 39 хвилині капітан одеситів Сергій Люлька наніс небезпечний удар з-за меж штрафного майданчика. І знову блискучу реакцію продемонстрував Юрій Паньків.

Початок другого тайму став радісним для «Чорноморця». Івіца Жуніч після подачі кутового головою пробив у поперечину, а Іван Бобко з близької відстані розстріляв ворота Юрія Паньківа – 1:2. Одразу ж після пропущеного голу олександрійці відповіли разючим випадом, ми побачили два досить небезпечні кутових у виконанні наших земляків.

А на 55 хвилині олександрійці розіграли блискавичну комбінацію. Стрімка атака з правого флангу з гострою передачею між захисниками господарів поля на Олексія Довгого. З дуже незручної позиції пробивав Олексій, тому не зміг завдати прицільного удару.

Відразу ж олександрійці заробили право на пробиття штрафного. Після пострілу Василя Грицука м’яч пролетів поруч зі стійкою воріт Дмитра Безрука.

Володимир Шаран замість Олексія Довгого випускає на поле Євгена Банаду, а замість Сергія Старенького в гру вступає Євген Протасов.

77 хвилина стала знаковою для Артема Поляруса, який отримав націлену передачу на лівому фланзі, змістився в центр і потужно пробив у дальній кут воріт «Чорноморця» – 1:3.

У такий спосіб Артем Полярус зняв усі запитання стосовно переможця у цьому поєдинку. При такій грі у моряків не було шансів на порятунок.

Останню заміну зробив Володимир Шаран, випустивши на поле замість Василя Грицука «свіжого» Віталія Пономаря. А вже на третій доданій до основного часу матчу хвилині зразково-показову атаку провели олександрійці. Атака з завершальним ударом Євгена Протасова засвідчила повну перевагу нашої команди у цьому матчі.