Офіцер
Болгарін Віктор
Звіт

«Олександрія» – «Шахтар» – 1:3

Матч першого туру Чемпіонату УПЛ сезону 2019/2020 ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» завершився з рахунком 1:3.

Традиційно «Шахтар» на перших же хвилинах матчу продемонстрував індивідуальну та колективну майстерність. Господарі поля дуже швидко перервали цю тенденцію, й зробили кілька випадів на половині поля гірників.

На 6 хвилині Дмитро Гречишкін порушує правила проти гравця «Шахтаря», й арбітр матчу Анатолій Абдула призначає одинадцятиметровий. Традиційно пробивав Марлос, але Юрій Паньків у відчайдушному кидку в лівому куті відбив цей удар.

До речі, це був десятий пенальті, який парирував Юрій у складі нашої команди в чемпіонатах України (у Прем’єр-Лізі – 6, у Першій – 4). За цим показником Юрій зрівнявся з Олегом Дібровою (голкіпером олександрійської «Поліграфтехніки»), але Олег усі пенальті відбивав у Першій лізі.

У олександрійців пройшла контратака. Дуже швидко м’яч було переведено у штрафний майданчик донеччан, Валерій Лучкевич пробив по воротах Андрія Пятова потужно, але неточно.

Олександрійці набрались терпіння (і поки що їм вдається витримати натиск чемпіона) й при нагоді виходять у швидкі контратаки, та поки що до завершальних ударів по воротах справа не дійшла.

На 21 хвилині Давид Хочолава випередив захисників «Олександрії», пробив головою, але м’яч влучив у стійку воріт.

Марлос робить вдалу передачу на Мораеса, той обвів кількох захисників «Олександрії», але забарився з передачею, і шанс було втрачено.

На 30 хвилині блискавичну контратаку із завершальним ударом Максима Третякова провели олександрійці, але м’яч полетів у центр воріт, де перебував Андрій Пятов.

Відразу перший найнебезпечніший момент виник біля воріт гірників. Хорошу комбінацію розіграли олександрійці, м’яч опинився у Артема Сітала, який зблизився з голкіпером суперника, та, на жаль, пробив мимо воріт.

Кирило Ковалець вивів на ударну позицію Максима Третякова, і той низом пробив у дальній від Андрія Пятова кут воріт. 1:0 – «Олександрія» на 42 хвилині повела у наздвичайно складному для неї поєдинку!

Вже з перших хвилин другого тайму олександрійці в атаці розіграли прекрасну комбінацію на лівому фланзі – перепасовка між Максимом Третяковим і Денисом Мірошніченком, і завершальний удар головою Євгена Банади. На превеликий жаль, удар Євгена прийшовся поряд зі стійкою воріт.

Відразу атака лівим флангом із завершальним ударом Тайсона – цей м’яч накриває Юрій Паньків.

Буквально за хвилину простріл Манора Соломона – рикошетом від Мораеса м’яч прямує в рамку воріт, але знову на висоті наш Юрій Паньків!

Дебют другого тайму проходить за сценарієм першого – «Шахтар» має тотальну перевагу, але всі зусилля гірників як об кам’яну брилу розбиваються об оборону та надійну гру Юрія Паньківа.

З кожним разом атаки суперника ставали все гострішими, і в одній з них після атаки лівим флангом Тайсон віддав на Мораеса, але цю гостру передачу обірвав Гліб Бухал, забивши м’яч у власні ворота.

Надзвичайно потужний випад капітана гірників на 73 хвилині – Тайсон проходить по лівому флангу, вривається у штрафний майданчик, і пробиває по воротах «Олександрії» – 1:2.

Бланко Лещук вже на першій хвилині з доданих Анатолієм Абдулою чотирьох віддає ідеальний пас на Дентіньйо, який збільшує рахунок у матчі до 1:3.

Чемпіонат УПЛ. 1 тур. ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» – 1:3 (1:0).

Середа 31 липня 2019. 19.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 4004 глядача. 27°C.

Арбітр – Анатолій Абдула (Харків), асистенти арбітра – Віктор Нижник (Вінниця), Максим Чертоляс (Херсон), 4-й арбітр – Ігор Пасхал (Херсон). Спостерігач арбітражу – Ігор Хіблін (Хмельницький). Делегат Української асоціації футболу – Віктор Безсмертний (Кропивницький).

Олександрія: Юрій Паньків (К), Владислав Бабогло, Кирило Ковалець (Андрій Запорожан, 72’), Максим Третяков, Денис Мірошніченко, Гліб Бухал, Валерій Лучкевич (Максим Задерака, 65’), Артем Сітало, Павло Пашаєв, Дмитро Гречишкін, Євген Банада (Дмитро Шастал, 82’).

Запасні: Олег Білик, Євген Протасов, Денис Безбородько, Антон Шендрік.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Шахтар: Андрій Пятов, Сергій Болбат (Микола Матвієнко, 89’), Сергій Кривцов, Давид Хочолава, Ісмаілі, Тарас Степаненко, Алан Патрік, Манор Соломон (Дентіньо, 84’), Тайсон (К), Марлос, Мораес (Густаво Бланко Лещук, 74’).

Запасні: Олексій Шевченко, Олександр Піхальонок, Маркос Антоніо, Тете.

Головний тренер: Луїш Каштру.

Попередження: А. Запорожан (76’) – Т. Степаненко (71’), А. Патрік (86’).

Голи: Максим Третяков (42’) – Гліб Бухал (58’ – автогол), Тайсон (73’), Дентіньйо (90+1’).

На 7 хвилині Марлос не реалізував пенальті (воротар).