07.06.2020. НСК «Олімпійський» (Київ). 25 тур Чемпіонату Favbet Ліги сезону 2019/2020 «Динамо» (Київ)— «Олександрія». Початок о 17.00. + 29, без глядачів.

«Динамо» — «Олександрія» 5:1 (2:1)

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро), асистенти арбітра: Максим Чертоляс (Херсон), Віктор Нижник (Вінниця), четвертий арбітр: Олександр Омельченко (Слов'янськ), спостерігач арбітражу: Віталий Годулян (Одеса). Делегат УАФ — Олександр Дегтяр (Полтава).

Арбітр VAR — Євгеній Арановський (Київ), асистент — Володимир Володін (Херсон), спостерігач — Володимир Петров (Харків).

«Динамо»: Бойко, Сидорчук (К), Кадірі, Шепелєв, Цітаішвілі (Караваєв,62’), Миколенко,  Андрієвський (Де Пена,62’), Буяльський (Дуелунд,84’), Шабанов, Русин (Соль,73’), Кедзьора (Беніто, 84’)

Запасні: Бущан, Вербич, Забарний, Сирота

Головний тренер: Олексій Михаличенко

«Олександрія»: Паньків (К), Ковалець (Грицук,62’), Третьяков (Шастал,80’), Мірошніченко, Бухал, Лучкевич (Задерака,69’), Сітало (Безбородько,69'), Пашаєв, Гречишкін Банада (Гордієнко,59’), Дубра

Запасні: Білик, Стецьков, Довгий, Шендрік,

Головний тренер: Володимир Шаран

Попередження: Сидорчук,7’, Кадірі, 31’, Шепелєв, 45+2, Андрієвський, 50’  - Дубра, 20’,55’  Банада, 25'

Вилучення: Дубра, 55’

Нереалізований пенальті: Буяльський (14' — Юрій Паньків відбив удар).

Голи: Буяльский Буяльский, 14’, 83’,  Русин, 19’(пен), Миколенко, 65’, Де Пена, 81’,  – Гречишкін, 32’(пен)

У 25 -му турі динамівці на своєму полі приймають «Олександрію». Це вже третя зустріч цих команд у 2020 році. Перші дві закінчилися перемогою киян. В домашньому поєдинку, в рамках 22 туру Чемпіонату Favbet Ліги, олександрійці програли з рахунком 1:3. Потім, відбулася зустріч в рамках Кубку України. В ¼ фіналу в Києві на «Олімпійському» футболісти «Динамо» вирвали мінімальну перемогу тільки в овертаймі — на 106 хвилині матчу.

Чого чекати від сьогоднішнього матчу? Беручі до уваги, що суперникам  вкрай не хочеться втрачати очки, враховуючи турнірне становище у верхній шістці і боротьбу за єврокубкові місця, сподіваємося на цікаве протистояння цих команд.

Господарі з перших хвилин матчу заволоділи ініціативою, притиснувши олександрійців до власного штрафного майданчику. На 6 -й хвилині кияни створили свій перший небезпечний момент. Цітаішвілі, зробивши забігання в штрафний майданчик, отримав пас з флангу і пробив через себе. На щастя для нас, м’яч летить вище воріт.

На 14-й хвилині динамівці заробляють пенальті. Кирило Ковалець порушує правила проти Цітайшвілі у своєму штрафному майданчику. Б’є Буяльский. Низом. Голкіпер Юрій Паньків відбиває удар, вгадавши напрям. Динамівець не реалізовує пенальті. Нажаль, на добиванні першим опиняється Кедзьора, який майже з лінії воріт віддає пас на того ж Буяльського, який з другої спроби, забиває м’яч у ворота. 1:0.

19-та хвилина. Чергова атака футболістів «Динамо». Каспарс Дубра помиляється у штрафному майданчику — збиває Русина. Другий пенальті. До точки підходить «герой епізоду» Русин, який пробиває влучно — 2:0.

Половина першого тайму позаду. Олександрійці, не відсиджуючись у захисті, атакують. На 26 хвилині одна з атак наших земляків ледве не завершується взяттям воріт. Валерій Лучкевич, пройшовши флангом, точно зіграв на Артема Сітала, який зробив забігання у штрафний майданчик суперника і красиво, п’ятою віддав пас під удар Євгену Банаді. Євген пробив, нажаль, не влучно — вище воріт.

32 -а хвилина. Знову пенальті. На цей раз у ворота динамівців. Кадірі завалив у штрафному майданчику Артема Сітала. Арбітр матчу Віталій Романов без вагань показує на точку. Це шанс. До м’яча підходить Дмитро Гречишкін і пробиває потужно у верхній кут. Кіпер Бойко вгадує напрям, але не дотягується до круглого. 2:1. Відставання у рахунку скорочується.

Вже за дві хвилини свою нагоду втратив Кирило Ковалець. Увірвавшись до штрафного майданчику киян, Кирило красиво обіграв Кадірі, і пробив з-під захисника. Але пробив не влучно.

На 37-й хвилині момент у «Динамо». Після розіграшу кутового, Кадірі красиво пробивав головою. Круглий летить поруч із штангою.

Якщо з перших хвилин поєдинку більш активними були господарі, то під кінець першого тайму ініціативою заволоділи олександрійці. Мабуть, гол Гречишкіна надихнув команду на активні дії.

Другий тайм олександрійці розпочали в хорошому темпі. Моменти виникали і у Кирила Ковальця, і у Артема Сітала…Динамівці теж не відсиджувалися у захисті.

На 55-й хвилині «Олександрія» залишається в меншості. За фол та другу жовту карту поле залишає Каспарс Дубра. І майже відразу динамівці ледве не забивають. Буяльський з хорошої позиції пробиває поруч із штангою. Потім момент у Миколенка, після удару якого, круглий потрапляє в штангу, але арбітр на лінії фіксує положення поза грою.

Вдесятьох проти «Динамо» грати не просто. На 65 хвилині господарі забивають втретє. Гол собі в актив записує Миколенко. 3:1.

Обидва тренера проводять заміни. Темп гри впав. Господарі контролюють гру, не поспішають з передачами. Схоже, рахунок в матчі їх влаштовує. Футболісти «Олександрії» намагаються вижимати по максимуму із кожного моменту. Спочатку Дмитро Гречишкін зі штрафного, метрів з двадцяти, пробиває потужно, але не точно. М’яч розійшовся із стійкою. За декілька миттєвостей свою нагоду втрачає Максим Задерака, якому просто не вистачило влучності. Він пробив неймовірним ударом з-за меж штрафного майданчику. М’яч потрапив у поперечину.

А потім олександрійці підсіли. Кияни влаштували справжній тиск на ворота Юрія Паньківа. На 81 хвилині Де Пена, який вийшов на заміну, забиває четвертий гол. Вже за кілька хвилин Буяльський, своїм другим забитим голом в цьому протистоянні, робить рахунок розгромним — 5:1.

Динамівці дотисли на «класі», не залишивши олександрійцям жодного шансу.