Офіцер
Степаненко Максим
Звіт

«Зоря» – «Олександрія» – 3:1

Матч 31 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Зоря» – ФК «Олександрія» завершився з рахунком 3:1.

Це передостанній матч для олександрійців у цьому сезоні. Гра не з простих – матч на виїзді з принциповим і безкомпромісним суперником.

Сьогодні головний тренер нашої команди Володимир Шаран вдався до кардинальних ротаційних змін. Також уперше в сезоні місце у воротах зайняв Дмитро Рудик.

Гра розпочалася під акомпанемент дощу, а напередодні матчу пройшла суцільна злива. Зрозуміло, що на такому полі показувати технічний футбол дуже складно. І якщо «Олександрії» вже не потрібно вирішувати турнірні завдання – команда забезпечила собі бронзові медалі, то «Зоря» з «Маріуполем» змагаються за четверте місце.

Перший удар по воротах олександрійців господарі поля завдали вже на 3 хвилині – капітан суперників Олександр Караваєв пробив поруч з верхнім кутом воріт Дмитра Рудика.

На 12 хвилині штрафний практично від центра поля пробиває Дмитро Гречишкін. Дмитро виконує навісну передачу. За всіма правилами, м’ячем мав оволодіти голкіпер «Зорі» Микита Шевченко, але Олексій Довгий, який сьогодні носить капітанську пов’язку, вклинюється між центральними захисниками господарів та воротарем, і головою переправляє м’яч у сітку воріт. 0:1.

Футболісти «Зорі» відразу кинулися відігруватися, та самовіддано і впевнено грав захист «Олександрії», не дозволяючи господарям поля провести завершальну атаку.

На 23 хвилині знову практично з того ж місця, що й раніше, пробиває штрафний Дмитро Гречишкін – голкіпер «Зорі» кінчиками пальців переводить м’яч на кутовий.

На 29 хвилині Артем Громов отримує м’яч від Сіласа в штрафному майданчику олександрійців, і пробиває повз Дмитра Рудика – 1:1.

Вже в кінці першого тайму олександрійці загострили гру, подали кілька кутових, де знову був близький до ефектного завершального удару головою Олексій Довгий, але фортуна була на боці господарів.

Після дальнього удару Ігоря Чайковського по воротах «Олександрії» м’яч закрутився у частоколі ніг, і першим на добиванні був Максим Луньов, який і забив, як то кажуть, м’яч у роздягальню – 2:1.

Після перерви жоден з тренерів не зробив змін у своїх складах. Одна з перших атак господарів поля ледве не завершилася третім забитим м’ячем. Максим Луньов опинився у вигідній ситуації, перекидав м’яч через Дмитра Рудика, який вийшов, але м’яч пройшовся вище воріт. Відразу ж правим флангом проходить Олександр Тимчик – м’яч після його удару влучив у поперечину воріт. У центрі поля м’яч практично не затримується.

Зійшла вода з поля стадіону «Славутич», і дії футболістів стали значно швидшими.

Знову штрафний пробиває Дмитро Гречишкін, зліва, майже від самого кутового прапорця, м’яч зрізається в захисника «Зорі» й потрапляє в стійку воріт.

Після певного затишшя на 67 хвилині наважився на удар Олександр Караваєв, але відмінно зіграв Дмитро Рудик, перевівши м’яч на кутовий.

Після розіграшу кутового удару Дмитро Хомченовський фінтом обіграв захисників і послав м’яч прямісінько у лівий від Дмитра Рудика верхній кут воріт. 3:1.

На 70 хвилині після подачі зі штрафного Станіслав Микицей майже з метра влучає в стійку воріт «Зорі».

Віталій Пономар на 73 хвилині в межах штрафного майданчика пробиває по воротах «Зорі» – команду суперника рятує Микита Шевченко.

Нарешті ми побачили другий гол у ворота «Зорі», який забиває Віталій Пономар, але арбітр Дмитро Бондаренко фіксує положення поза грою.

На останній хвилині матчу після кутового знову пробивав головою Олексій Довгий, але значно вище воріт.

Офіційні особи:

Арбітр – Дмитро Бондаренко (Одеса)

асистенти арбітра – Євген Петраков (Київ), Сергій Приступа (Київ).

4-й арбітр – Дмитро Кутаков (Київська обл.).

Спостерігач арбітражу – Володимир П’яних (Донецьк).

Делегат ФФУ – Юрій Бондаренко (ФФ Криму).

Офіцер безпеки ФФУ – Максим Степаненко (Хмельницька ОФФ).

Зоря:  Микита Шевченко, Дмитро Хомченовський, Богдан Михайліченко, Віталій Вернидуб, Олександр Тимчик, Максим Луньов (Владислав Кабаєв, 71’), Олександр Караваєв (К), Максим Білий, Артем Громов (Неманья Івановіч, 88’), Ігор Чайковський, Сілас.

Запасні: Олег Чуваєв, Владислав Кочергін, Пилип Будківський, Богдан Лєднєв, Євген Чеберко.

Головний тренер: Юрій Вернидуб.

Олександрія: Дмитро Рудик, Станіслав Микицей, Владислав Бабогло, Євген Протасов (Артем Сітало, 72’), Олексій Довгий (К), Віталій Пономар, Гліб Бухал, Валерій Лучкевич, Дмитро Гречишкін, Денис Дедечко (Євген Банада, 79’), Тимур Стецьков (Дмитро Шастал, 57’).

Запасні: Владислав Леванідов, Дмитро Семенов, Максим Куліш, Олег Соколов.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Попередження: В. Вернидуб (22’), А. Громов (58’), І. Чайковський (73’), Силас (83’) – Д. Гречишкін (6’), В. Лучкевич (20’), Г. Бухал (49’), В. Бабогло (58’).

Голи: Артем Громов (29’), Максим Луньов (43’), Дмитро Хомченовський (68') – Олексій Довгий (12’).