Суддівський спостерігач
Власенко Юрій
Звіт

Володимир Шаран: Ми зіграли в прагматичний футбол

Матч 17 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Ворскла»ФК «Олександрія» завершився з рахунком 0:1.

Особлива увага і журналістів, і вболівальників, як і минулого туру знову була прикута до матчу за участю олександрійців. Матч «Ворскла» – «Олександрія» репортери номінували центральним матчем туру. І хоча головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран і спростував амбіції, котрі приписували його клубу, заявивши, що задача команди – залишитися у першій шістці, турнірне становище зобов’язує. Тим більше, що «Ворскла» наразі виснажена після Ліги Європи.

Матч провів арбітр Віталій Романов, при суддівстві якого «Ворскла» не програвала в УПЛ чотири гри поспіль. Натомість, «Олександрія» при цьому рефері не перемагала у трьох матчах поспіль.

Востаннє суперники грали в Олександрії у шостому турі 25 серпня. Господарі виявилися сильнішими – 2:0, обидва м’ячі у ворота ворсклян провів Євген Банада.

Незважаючи на примхливу зимову погоду, в Полтаві висадився потужний десант з найпалкіших прихильників нашого клубу.

На початку матчу термометр показував мінус шість градусів. Тому, щоби зігрітися, олександрійці провели блискавичну атаку. Андрій Цуріков зі своєї половини поля вивів на перспективну позицію Кирила Ковальця, який здійснив рейд до штрафного майданчика полтавців майже з центру поля, і без перешкод вразив ворота Богдана Шуста – 0:1.

Не забарилися з відповіддю і господарі поля. Знаходячись у штрафному майданчику олександрійців, Артем Габелок пробив по воротах Юрія Паньківа, котрий без особливих труднощів у падінні забрав м’яч у руки.

Жовто-чорні не заспокоїлися, і після подачі кутового з правого флангу на великій швидкості у штрафний майданчик увірвався захисник «Олександрії» Станіслав Микицей, який потужно пробив головою, але прямо в Богдана Шуста.

У наступному епізоді Дмитро Гречишкін з хорошої позиції намагався влучити в дальній кут воріт, але знову на заваді став кіпер полтавців.

Заслуговує на увагу стандарт у виконанні господарів поля в середині першого тайму. Андрій Запорожан з порушенням правил зіграв проти Владислава Кулача, і сам постраждалий пробив. І тільки майстерність Юрія Паньківа врятувала олександрійців від пропущеного голу.

На деякий час господарі активізувалися, отямившись від пропущеного голу, стали грати активніше, в їхніх діях з’явилася швидкість та агресія, і «Олександрії» стало важкувато виходити з під цього тиску.

Певний час суперники грали без моментів. Ігрова та територіальна перевага почергово переходила від однієї команди до іншої. І хорошу коду в кінці першого тайму міг поставити Андрій Цуріков, який після подачі Дмитра Гречишкіна потужно пробив у хрестовину воріт команди господарів.

Другий тайм розпочався в обопільній боротьбі. На 54 хвилині після подачі кутового чудову нагоду зрівняти рахунок мав Вадим Сапай, але з лінії воротарського майданчика не влучив у ворота.

Слід відзначити небезпечний стандарт у виконанні Владислава Кулача, але Юрій Паньків зіграв бездоганно.

Майже весь другий тайм проходив під диктовку «Ворскли», але гостроти в діях господарів було малувато. До того ж, практично безпомилково грали захисники та кіпер «Олександрії».

Тож, олександрійці, проявивши бійцівські якості, втримали переможний рахунок.

Як зазначив на післяматчевій прес-конференції головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран, після матчів з «Динамо» наступний поєдинок завжди не найяскравіший, але ми зіграли в прагматичний футбол і добилися результату.

Чемпіонат УПЛ. 17 тур. ФК «Ворскла» (Полтава) – ФК «Олександрія» – 0:1 (0:1)

Понеділок 3 грудня 2018. 17.00. Полтава, стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського. 951 глядач. -6°C.