Суддівський спостерігач
Деревінський Олег
Звіт

ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» (Донецьк) – 0:2

Матч восьмого туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» (Донецьк) завершився з рахунком 0:2 (0:1).

Битва лідерів нинішнього Чемпіонату України викликала підвищений вболівальницький інтерес, котрий щоденно зростав, зважаючи на двотижневу перерву в іграх.

Ще в перший день продажу квитків у касах стадіону «Ніка» було розкуплено половину місць, та й величезна черга в день матчу говорила сама за себе.

І сподівання вболівальників були цілком і повністю виправдані – ми побачили дев’яносто хвилин надзвичайно інтенсивної, цікавої за своїм сюжетом і достатньо жорсткої боротьби.

Перший тайм пройшов практично у рівній боротьбі. Суперники не поступалися ні в швидкості прийняття рішень, ні в технічних компонентах, ані в бажанні боротися за м’яч на кожному клаптику поля. Виходить, що недарма тренер «Шахтаря» ще до матчу виказував у ЗМІ своє шанобливе ставлення до «Олександрії», відзначаючи неординарність у діях нашої команди.

В середині першого тайму гол з’явився начебто з нічого. Сергій Болбат переадресував м’яч на Марлоса, який в боротьбі з Артемом Полярусом легким дотиком переправив м’яч у сітку воріт Юрія Паньківа, який дещо необачно вийшов з рамки. На диво, пропущений м’яч не засмутив господарів поля, а додав сил і наснаги на ще більш активні дії. Міг відзначитися один з найактивніших гравців матчу Артем Полярус, але його удар пройшовся над поперечиною. В кінцівці першого тайму все той же Артем Полярус вивів на ударну позицію Артема Сітала, та останній не вижав з цієї перспективної атаки жодних дивідендів.

Останні хвилини першого тайму пройшли за переваги «Олександрії», і вже на останній хвилині Станіславу Микицею вдалося з ходу пробити після стандарту у виконанні Кирила Ковальця. Але у цьому епізоді надійно зіграв Андрій Пятов.

Друга половина зустрічі розпочалася з атак чемпіона. Після перерви гості створили біла воріт «Олександрії» відразу два гольових моменти. Спочатку, після прострілу Ісмаїлі, Андрій Цуріков ліквідує загрозу біля своїх воріт. Слід відзначити яскраву гру в обороні Андрія Цурікова й в інших епізодах матчу.

Згодом, після передачі Марлоса, свій шанс втратив Сергій Болбат, який з вигідної позиції пробив вище воріт. Олександрійці відповіли гострою контратакою, в якій брали участь Артем Сітало, Станіслав Микицей та Дмитро Шастал. Останній в падінні головою замикав передачу Микицея, але пробив прямо в руки Андрію Пятову. Бажаючи підсилити гру в атаці, головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран вдається до подвійної заміни. Замість Кирила Ковальця на поле виходить Василь Грицук, а Максим Задерака вступає в гру замість Артема Сітала. Та чи не в першій же атаці Василь зазнає травми, і замість нього на поле виходить Віталій Пономар. Варто відзначити, що гра була достатньо жорсткою.

Не можна сказати, що гірники бездоганно зіграли в захисті. І якби фортуна була би більш прихильною до Дмитра Шастала та Євгена Банади, які головою пробивали з близької відстані, у підопічних Пауло Фонсеки могли би бути більш серйозні проблеми. Та, на жаль, ці удари були безхитрісними, і в обох випадках м’яч ставав легкою здобиччю для основного голкіпера збірної.

Ближче до кінця матчу олександрійці великими силами будь-що намагалися зламати оборону гірників. Йдучи ва-банк, господарі пропустили контрвипад, який розпочав Марлос, підтримав Патрік, а свіжий Коваленко результативно замкнув цю трьохходівку. 0:2 – і всім стало зрозуміло, що відбутися черговій сенсації не судилося.

Маємо надію, що матч з Олександрією дав Шахтарю хорошу практику в Лізі Чемпіонів проти Хоффенхайма. Але про це ми довідаємося в середу.

На післяматчевій прес-конференції обидва тренери дали високу оцінку як діям своїх підопічних, так і діям суперників, а Володимир Шаран відзначив, що хотів зробити хороший подарунок своєму батькові, якому в день зустрічі виповнилося сімдесят п’ять років.

Чемпіонат УПЛ. 8-й тур. ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» (Донецьк) – 0:2 (0:1).

Субота, 15 вересня 2018. 14.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 5010 глядачів. 22°C.