Суддівський спостерігач
Дзюба Сергій
Звіт

У боротьбі за бронзу «Олександрія» перемагає «Маріуполь»

Матч 25 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Маріуполь» завершився з рахунком 2:1.

У цей ігровий день в Олександрії встановилася майже літня погода, за якої певно що приємно буде діяти на полі гравцям, а вболівальникам – знаходитися на трибунах «Ніки».

На початку двобою олександрійці більше контролювали м’яч, та перший небезпечний момент відбувся біля воріт Юрія Паньківа на 7 хвилині. Владислав Вакула майже з кута штрафного майданчика завдав удару по воротах Юрія. М’яч зрикошетив від захисника на кутовий. У наступну мить відповіли господарі поля. Андрій Цуріков з лівого флангу зробив точну передачу на Євгена Банаду, який перевірив пильність Рустама Худжамова, але удар пройшовся вище воріт. Відразу ж олександрійці створюють ще один небезпечний момент, та в завершальній фазі удар Артема Сітала головою був дуже неточним.

На 11 хвилині олександрійці заробили стандарт, який вправно виконав Кирило Ковалець. М’яч опинився у Артема Поляруса, який невдало розпорядився ним, втративши чудову нагоду відкрити рахунок.

Зазнає ушкоджень на 13 хвилині Валерій Федорчук, і головний тренер суперників Олександр Бабич замість нього випускає на поле Андрія Борячука.

Запам’ятався слаломний прохід Валерія Лучкевича, який на великій швидкості обіграв кількох приазовців і заробив перспективний стандарт. Несподівано Антон Шендрік визвався пробивати. М’яч летів у лівий верхній кут воріт, але Рустам Худжамов не без труднощів парирував цей м’яч. Але відразу ж з правого флангу пройшла передача від Валерія Лучкевича.  Випередивши Даву, Євген Банада з кількох метрів переправляє м’яч у сітку воріт.

Приазовці не знітилися, і відразу ж провели динамічну атаку. З правого флангу небезпечно прострілив Дмитро Мишньов, захисники відбили м’яч, щоправда прямісінько на Владислава Вакулу, який ударом в кут воріт зрівнює рахунок у матчі.

На 31 звилині в межах власного штрафного майданчика рукою зіграв Дава, і арбітр матчу Анатолій Абдула призначає пенальті, яке ідеально виконує Дмитро Гречишкін – 2:1.

Після цього гра перейшла в більш спокійне русло, але в самому кінці першого тайму «Маріуполь» провів швидку контратаку. Андрій Борячук точним пасом вивів на побачення з Юрієм Паньківим Владислава Вакулу, але в цьому двобої переможцем виявився Юрій Паньків, який вчасно вийшов з воріт і завадив півзахиснику приазовців зрівняти рахунок у матчі.

У перерві футбольного матчу Володимир Шаран провів заміни. Замість Дмитра Гречишкіна на поле вийшов Андрій Запорожан, і капітанська пов’язка відразу ж перейшла до нього.

Вже в дебюті другого тайму «Олександрія» виконала три кутових поспіль. В останньому випадку на випередження зіграв Євген Банада, але його удар головою пройшовся над самісіньким кутом воріт Рустама Худжамова.

На 51 хвилині практично віч на віч з голкіпером «Маріуполя» виходить Артем Сітало, але Артем забарився з ударом і гострий момент було змарновано.

Андрій Цуріков небезпечно пробиває – м’яч проходить вище воріт, невдовзі Олександр Зубков з кута штрафного майданчика перевірив поперечку воріт Юрія Паньківа.

Атаки почали проходити на зустрічних курсах. Вже Андрій Запорожан завдає підступного удару у ворота Рустама Худжамова – м’яч в кількох сантиметрах розминається зі стійкою воріт.

По черзі пробивають по воротах Юрія Паньківа Олександр Зубков і Вячеслав Чурко – в обох випадках Юрій грає надійно.

На 75 хвилині Піхальонок з лінії штрафного майданчика низом пробиває по воротах олександрійців – знову надійно грає Юрій Паньків.

Надзвичайно видовищний матч продемонстрували сьогодні футболісти «Олександрії» і «Маріуполя» – небезпечних моментів, які створили суперники, вистачило б на кілька зустрічей.

Чемпіонат УПЛ. 25 тур. ФК «Олександрія» – ФК «Маріуполь» – 2:1 (2:1).

Середа 24 квітня 2019. 17.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 1402 глядача. 21°C.

Офіційні особи на матчі:

Арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

асистенти арбітра – Ярослав Трехліб (Дніпро), Володимир Жарий (Дніпропетровська обл).

4-й арбітр – Іван Бондар (Київ).

Спостерігач арбітражу – Сергій Дзюба (Київ).

Делегат ФФУ – Олег Кучер (Київ).

Олександрія: Юрій Паньків – К, Владислав Бабогло, Кирило Ковалець (Олексій Довгий, 81’), Андрій Цуріков, Артем Полярус, Валерій Лучкевич (Максим Задерака, 71’), Артем Сітало, Павло Пашаєв, Антон Шендрік, Дмитро Гречишкін (Андрій Запорожан, 46’), Євген Банада.

Запасні: Дмитро Рудик, Євген Протасов, Дмитро Шастал, Денис Дедечко.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Маріуполь: Рустам Худжамов – К, Павло Полегенько, Дава, Сергій Яворський, Олексій Биков, Валерій Федорчук (Андрій Борячук, 17’), Дмитро Мишньов, Олександр Піхальонок, Олександр Зубков, Данило Сікан (Вячеслав Чурко, 59’), Владислав Вакула (Руслан Фомін, 76’).

Запасні: Євген Гальчук, Сергій Чоботенко, Бесір Демірі, Ігор Тищенко.

Головний тренер: Олександр Бабич.

Попередження: А. Запорожан (65’) – С. Яворський (19’), О. Зубков (62’), О. Биков (65’), О. Піхальонок (82’), А. Борячук (84’), Р. Фомін (86’).

Голи: Євген Банада (20’), Дмитро Гречишкін (32' – пенальті) –  Владислав Вакула (23’).