Делегат матчу
Фощій Володимир
Звіт

Великий футбол повертається в Олександрію

Матч 20 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Маріуполь» завершився з рахунком 1:1.

Господарі поля розпочали звітний матч спокійно, розважливо, якщо не сказати – академічно. Здавалося, що такий варіант буде оптимальним для «Олександрії». Але іншої думки була команда Олександра Бабича. Вона запропонувала такий темпоритм, до якого, на жаль, підопічні Володимира Шарана були не готові. Швидкісні атаки флангами з закиданням м’яча за спини центральним захисникам становили для оборонців ФК «Олександрія» неабиякі труднощі. Власне, цей прийом і спрацював на 14 хвилині матчу. Досвідчений Валерій Федорчук з центра поля зробив таке закидання, і Олександр Зубков, прийнявши м’яч, на замасі переграв Андрія Цурікова та Антона Шендріка і спокійно послав м’яч у ворота Юрія Паньківа. А натяк на такий сценарій гри «Маріуполя» було зроблено трьома хвилинами раніше. Тільки в цьому випадку Андрій Борячук пробив вище воріт.

Олександрійці відчайдушно, практично всією командою, кинулися на ворота Рустама Худжамова, та оборона приазовців діяла напрочуд злагоджено та дисципліновано.

Чесно кажучи, і моментів наша команда в першому таймі  мала обмаль. Запам’яталися лишень підступний удар зі штрафного у виконанні Дениса Дедечка, після якого м’яч просвистів над поперечиною, удар з розвороту у виконанні Віталія Пономаря та удар Дмитра Гречишкіна повз ворота після передачі Артема Поляруса.

Ось, власне і весь доробок олександрійців у першому таймі.

Пізніше керманич «Олександрії», підсумовуючи гру, розповів, що він був надзвичайно незадоволений грою своєї команди до перерви.

Фортуна була явно не на нашому боці, до того ж травму отримав Андрій Цуріков. Андрій мусив залишити поле – замість нього в гру вступив Артем Полярус. Забігаючи вперед, варто зазначити, що Артем значно загострив гру своєї команди.

У другому таймі олександрійці запропонували дещо інший сценарій гри: швидкі флангові проходи з прострільними передачами, короткий пас, а найголовніше – бійцівський дух, за рахунок якого вже на останній хвилині матчу зусиллями Артема Поляруса та Євгена Банади наші земляки врятували, вже здавалося, програний матч.

Привітаємо команду з оформленням прописки у першій шістці!

Чемпіонат УПЛ. 20 тур. ФК «Олександрія» – ФК «Маріуполь» – 1:1 (0:1)

Неділя 3 березня 2019. 17.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 1 405 глядачів. 1°C.

Офіційні особи на матчі:

Арбітр –  Дмитро Кутаков (Київська обл.)

асистенти арбітра –  Володимир Жарий (Дніпропетровська обл.), Ярослав Трехліб (Дніпро)

4-й арбітр – Денис Шурман (Київська обл.).

Спостерігач арбітражу – Віталій Годулян (Одеса).

Делегат ФФУ – Володимир Фощій (Черкаси).

Олександрія: Юрій Паньків, Кирило Ковалець, Віталій Пономар (Максим Задерака, 67’), Андрій Цуріков (Артем Полярус, 42’), Андрій Запорожан (К), Валерій Лучкевич, Павло Пашаєв, Антон Шендрік, Дмитро Гречишкін (Артем Сітало, 46’), Євген Банада, Денис Дедечко.

Запасні: Дмитро Рудик, Владислав Бабогло, Євген Протасов, Олексій Довгий.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Маріуполь: Рустам Худжамов (К), Павло Полегенько, Сергій Чоботенко, Сергій Яворський, Бесір Демірі, Валерій Федорчук, Данило Ігнатенко, Дмитро Мишньов (Олександр Піхальонок, 81’), Вячеслав Чурко (Владислав Вакула, 65’), Олександр Зубков (Ігор Тищенко, 75’), Андрій Борячук.

Запасні: Євген Гальчук, Олексій Биков, Джойскін Дава, Данило Сікан.

Головний тренер: Олександр Бабич.

Попередження: А. Запорожан (25’) – О. Зубков (19’), Б. Демірі (40’), Д. Ігнатенко (74’).

Голи: Євген Банада (90’) – Олександр Зубков (14’).