Офіцер
Болгарін Віктор
Звіт

Перемога, яку ми так довго чекали

Матч 16 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Динамо» (Київ) завершився з рахунком 2:1.

Не секрет, що більшість фахівців, вболівальників і букмекерських контор ставили на «Динамо», яке набуло потужної ходи і в Чемпіонаті України, і в Лізі Європи. Таку ж тенденцію зауважив у нещодавньому інтерв’ю і головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран, сказавши, що «Динамо» сьогодні на підйомі.

Тим важливіше, тим яскравіше, тим несподіваніше виглядала сьогоднішня історична перемога олександрійців над славетним українським клубом. Команда з невеличкого периферійного міста в боротьбі за другу позицію в Чемпіонаті здолала київське «Динамо».

Але давайте про все по черзі.

Перші 15 хвилин господарі поля переважали столичних футболістів в усіх компонентах гри – великі швидкості, пресинг на всіх ділянках поля, стрімкі масовані атаки. І як результат, вже на третій хвилині матчу Андрій Цуріков, прийнявши передачу справа від Євгена Банади, з лету вколотив м’яч у сітку воріт Дениса Бойка. Також Артем Сітало, Максим Задерака, Кирило Ковалець, Андрій Запорожан і той же Андрій Цуріков ще в першому таймі мали реальні нагоди збільшити рахунок у матчі.

Натомість, в захисті наші земляки діяли досить надійно. Практично, без помилок грав у воротах Юрій Паньків, якій кілька разів рятував команду. Враховуючи те, що тренерському штабу довелося робити серйозну ротацію, вперше у цьому сезоні в такому надважливому матчі на позиції центрбека дебютував Владислав Бабогло.

Дмитро Гречишкін, який ще не набрав оптимальної кондиції, зіграв на позиції правого оборонця.

Відсутність одного з найкреативніших футболістів «Олександрії» Василя Грицука, травмованого Артема Поляруса, Антона Шендріка і Віталія Пономаря не вплинула на цілісність гри команди.

Воля, характер та бійцівський дух стали тим ключовим стриженем, який забезпечив перемогу команді Володимира Шарана.

Ну, а що «Динамо»? На післяматчевій прес-конференції Олександр Хацкевич, не виправдовуючись, все ж підкреслив, що виклик його гравців до збірної України все-таки позначився на грі команди. Не відчувалося тієї свіжості, яка практично завжди давала преференції столичній команді.

На диво, виявилася дуже короткою і лава запасних киян. Єдиний форвард, який міг підсилити гру в атаці, Назарій Русин з’явився на полі стадіону «Ніка» на 64 хвилині. Особливої гостроти атакам «Динамо» він не додав.

Все, що кияни могли протиставити у першому таймі – це чудова гра Миколи Шапаренка, із зони якого починалися практично всі небезпечні моменти біля воріт Юрія Паньківа, та й сам він неодноразово загрожував воротам «Олександрії».

Оговталися кияни тільки в середині першого тайму, коли почали проводити більш осмислені та загрозливі для воріт олександрійського кіпера атаки. Врешті-решт, на 33 хвилині награна комбінація Кедзьора-Вербич закінчилася точним ударом останнього в нижній кут воріт.

І в другому таймі ця тенденція зберіглася. Кияни володіли ігровою і територіальною перевагою, здебільшого граючи в короткий пас.

Але не менш гострішими були і контратаки олександрійців. В одній з них необачно з воріт вийшов Денис Бойко, і грубо сфолив на Андрієві Цурікові, який контролював м’яч у штрафному майданчику киян. Арбітр матчу Ігор Пасхал без коливань вказав на одинадцятиметрову штрафну позначку. Удар капітана олександрійцв Андрія Запорожана був точний. 2:1!

Також запам’ятався сольний прохід Дмитра Гречишкіна на правому фланзі із завершальним ударом у ближній кут, з яким не без труднощів упорався Денис Бойко.

Слід сказати, що в цей день і фортуна була на боці господарів поля. Адже в одному з епізодів після удару головою Віталія Миколенка м’яч від рук Юрія Паньківа влучає у поперечину воріт «Олександрії».

В одному з епізодів досить тонко зіграв згаданий вище Микола Шапаренко, віддаючи точний пас партнеру. Та вище усіляких похвал зіграв Юрій Паньків забравши в падінні м’яч в ногах гравця «Динамо».

Ця перемога дозволила олександрійській футбольній дружині обійти динамівців у турнірній таблиці Чемпіонату України і посісти другу сходинку.

Підводячи підсумки цього знакового для «Олександрії» матчу, слід зауважити, що олександрійці певно більше бажали перемогти і поклали на вівтар перемоги більше фізичних та психологічних сил.

Чемпіонат УПЛ. 16 тур. ФК «Олександрія» – ФК «Динамо» (Київ) – 2:1 (1:1)

Неділя 26 листопада 2018. 19.30. Олександрія, стадіон «Ніка». 2 478 глядачів. 1°C.

Офіційні особи на матчі:

Арбітр –  Ігор Пасхал (Херсон)

асистенти арбітра –  Віктор Матяш (Донецьк), Олександр Павлінов (Одеса).

4-й арбітр – Віталій Романов (Дніпро).

Спостерігач арбітражу – Орест Шмигельський (Львів).

Делегат ФФУ – Віктор Безсмертний (Кропивницький).

Олександрія: Юрій Паньків, Владислав Бабогло, Валерій Бондаренко, Кирило Ковалець (Олексій Довгий, 88’), Андрій Цуріков, Андрій Запорожан – К, Артем Сітало (Павло Пашаєв, 77’), Дмитро Шастал, Дмитро Гречишкін, Євген Банада, Максим Задерака (Євген Протасов, 57’).

Запасні: Дмитро Рудик, Станіслав Микицей, Денис Устименко, Тимур Стецьков.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Динамо: Денис Бойко, Сергій Сидорчук – К, Беньямін Вербич, Володимир Шепелєв, Микола Шапаренко, Віктор Циганков, Віталій Миколенко, Сідклей (Назарій Русин, 64’), Віталій Буяльський, Тамаш Кадар, Томаш Кедзьора.

Запасні: Георгій Бущан, Чече, Олександр Андрієвськой, Микита Кравченко, Артем Шабанов, Міккель Дуелунд.

Головний тренер: Олександр Хацкевич.

Попередження: М. Задерака (31’), А. Сітало (59’), К. Ковалець (68’), А. Запорожан (90+1’) – М. Шапаренко (4’), В. Шепелєв (21’), Т. Кедзьора (39’), С. Сидорчук (54’), Д. Бойко (56’), Т. Кадар (69’).

Голи: Андрій Цуріков (3’), Андрій Запорожан (57’ – пенальті) – Беньямін Вербич (33’).