Делегат матчу
Калита Михайло
Звіт

Олександрія втрачає перемогу

Матч 14 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Олександрія» – ФК «Десна» завершився з рахунком 1:1.

Матчі олександрійців проти деснян завжди мали емоційний і непередбачуваний характер. В УПЛ «Десна» та «Олександрія» провели лише одну гру – 5 серпня в Чернігові. Перемогу в цьому матчі святкували наші земляки – 2:0 (Євген Банада та Валерій Бондаренко).

А у Першій лізі команди між собою провели 22 матчі. Перевага в цих іграх на боці наших земляків – 9 перемог, 7 нічиїх, 6 поразок. Різниця м’ячів 29-23=+6 на користь олександрійців.

Але сьогодні це вже не та «Десна». Команда стала більш повноводною – варто згадати лише матч проти Маріуполя, де чернігівці перемогли з рахуноком 2:0. У «Десні» грають екс-олександрійці Андрій Гітченко, Сергій Старенький, Владислав Огиря та Максим Імереков.

Перший тайм обидва суперники провели надзвичайно обережно, боячись першими припуститися помилки. Тому, моменти можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Перший небезпечний момент у матчі створили гості. Після багатоходівки завершальний удар в один дотик зробив Олександр Волков, та його удар пройшовся повз воріт.

На 9 хвилині вже капітан «Олександрії» потужно пробиває по воротах суперника Андрій Запорожан. М’яч перед Євгеном Пастом ударився об газон, і воротареві «Десни» коштувало надзвичайних зусиль, щоби перевести м’яч на кутовий.

На 36 хвилині Артем Полярус спромігся завдати удару у верхній дальній кут воріт – Євген Паст кінчиками пальців переводить м’яч на кутовий.

Після кутового Станіслав Микицей пробиває головою по воротах «Десни» – м’яч пролітає вище перекладини.

Було помітно, що суперники достеменно вивчили один одного, тому чогось несподіваного й неординарного у їх діях у першому таймі ми так і не побачили.

Докорінно змінилася стилістика гри, перш за все у виконанні «Олександрії», у другому таймі. Олександрійці додали у швидкостях, урізноманітнили свої комбінації, і десняни вже не встигали реагувати на дії олександрійських гравців атакуючого плану.

Врешті, помилка Андрія Гітченка, а саме гра рукою, призвела до призначення арбітром матчу Володимиром Новохатнім пенальті у ворота «Десни», яке бездоганно виконав капітан «Олександрії» Андрій Запорожан.

За кілька хвилин наші футболісти могли, здавалося б, стовідсотково подвоїти рахунок. Кирило Ковалець використав передачу Андрія Цурікова і пробив у ближній кут воріт Євгена Паста. Незрозумілим чином м’яч не потрапив у сітку.

Загалом, гра була негрубою, але фолів було більш, ніж достатньо, що дало підстави арбітру матчу пред’явити аж  сім гірчичників – п’ять жовтих карток отримали сьогодні олександрійці й два – наші гості.

Загострити гру «Десни» допомогли заміни, коли на поле стадіону «Ніка» вийшли Дмитро Хльобас, Денис Безбородько і Сергій Старенький.

Паритет наступив на 87 хвилині матчу, коли гості заробили право на виконання стандарту. Артем Фаворов подав на свого брата Дениса, котрий направив м’яч у центр воротарського майданчика «Олександрії», де опинився центральний захисник «Десни» Андрій Гітченко. Екс-олександрієць, не зустрівши на своєму шляху перешкод, вразив ворота Юрія Паньківа.

Останній шанс на перемогу олександрійці втратили на першій компенсованій арбітром хвилині. Після подачі кутового Олексій Довгий головою наносить удар у нижній кут воріт гостей, але в цьому епізоді надійно зіграв кіпер «Десни» Євген Паст. Фактично, на цих секундах у гравців і вболівальників згасли надії на вікторію.

Чемпіонат УПЛ. 14 тур. ФК «Олександрія» – ФК «Десна» (Чернігів) – 1:1 (0:0)

Неділя 4 листопада 2018. 14.00. Олександрія, стадіон «Ніка». 1378 глядачів. 7°C.