Суддівський спостерігач
Зубарев Олег
Звіт

Переможний двістіп’ятдесятий

Матч 4 туру Чемпіонату УПЛ ФК «Олександрія» - ФК «Арсенал-Київ» завершився з рахунком 1:0

Недаремно в одному зі своїх інтерв’ю головний тренер олександрійців Володимир Шаран зазначив, що поєдинок проти аутсайдера чемпіонату буде дуже непростим. Так, власне і сталося. Керманич «Олександрії» зробив дві заміни у порівнянні з попереднім матчем. Замість травмованого Євгена Банади в центрі поля грав Олексій Довгий, а Віталія Пономаря на фланзі змінив Максим Задерака.

Незначні зміни порівняно з домашнім матчем проти «Маріуполя» зробив наставник киян Фабріціо Раванеллі. А бути диригентом на лаві запасних йому не довелося через дискваліфікацію. Керував діями команди не менш емоційний італієць Андреа Берніні.

Значно легше було би діяти господарям поля, коли в дебюті матчу більш впевнено зіграв би Артем Полярус. Після точної передачі Максима Задераки Артем опинився на вбивчій позиції. Якби йому вдалося забити, то певно, що гра пішла би по дещо іншому сценарію. Та переграти кіпера гостей Сергія Сітала Артемові не пощастило. У цьому двобої воротар киян зіграв досить надійно. Слід відзначити, що Артем Полярус був близький до взяття воріт і в середині першого тайму, коли захист дозволив йому небезпечно пробити з дальної відстані. Але м’яч пролетів вище воріт.

Заслуговують на увагу і моменти, які були створені завдяки активним діям Антона Шендріка, Андрія Запорожана Максима Задераки і Артема Сітала.

Гості відповідали напівмоментами, які серйозних загроз ні захисту господарів поля, ні голкіперу олександрійців Юрію Паньківу не несли. Уже під завісу першого тайму кияни мали чи не єдину можливість вразити ворота Юрія Паньківа. На вістрі атаки опинився Кертіс, але його удар можна занести до розряду статистики – він був нанесений дуже неточно і поспішно.

У другому таймі олександрійці вийшли на поле більш зібраними і рішучими. І вже на 58 хвилині спрацювала домашня заготовка. Після розіграшу штрафного Андрій Цуріков з близької відстані при безпосередній участі Василя Грицука та Антона Шендріка вражає ворота Сергія Сітала. Василь здійснив націлену передачу на Антона, який головою дотепно скинув м’яч на Андрія.

Йшла 72 хвилина матчу, коли гостра атака олександрійців розрізала оборону киян – і головною діючою особою тут виступив Кирило Ковалець. Кирило здійснив сольний прохід і завдав підступного удару по воротах суперника, але надійно зіграв кіпер киян.

Фінішна частина матчу пройшла у достатньо жорсткій боротьбі. Каноніри у будь-яку ціну намагалися зрівняти рахунок, а господарі поля при нагоді – збільшити результат.

Але все, на що були здатні гравці «Арсеналу» – це створити натяк на гольовий момент, коли після подачі Владислава Алєксєєва, Кертіс головою пробив вище воріт.

Жирну крапку в матчі міг поставити капітан «Олександрії». Андрій пробив метрів з 25 зі штрафного удару, та удар виявився дещо неточним.

Але в кінці-кінців голу, забитого Андрієм Цуріковим вистачило для того, щоби продовжити свою безпрограшну серію. Ця перемога стала для олександрійців п’ятдесятою у Прем’єр-Лізі, а розчулений Володимир Шаран відразу після фінального свистка отримав клубну футболку з цифрою 250. Саме стільки офіційних матчів наша команда провела під його керівництвом.

12 серпня 2018. 17.00. Олександрія. Стадіон «Ніка». 2460 глядачів. 29°C.

Матч 4 туру Чемпіонату УПЛ ФК «Олександрія» - ФК «Арсенал-Київ» – 1:0 (0:0).

Офіційні особи на матчі:

Арбітр –  Дмитро Кривушкін (Харків), асистенти арбітра –  Дмитро Оганєсян (Луганськ), Володимир Шланчак (Черкаська область), 4-й арбітр – Юрій Іванов (Донецька область), спостерігач арбітражу – Олег Зубарев (Слов’янськ), делегат ФФУ – Віктор Маслов (Дніпро).

Олександрія: Юрій Паньків, Валерій Бондаренко, Олексій Довгий, Андрій Цуріков, Артем Полярус (Євген Протасов, 56’), Андрій Запорожан – К, Артем Сітало (Віталій Пономар, 81’), Павло Пашаєв, Василь Грицук (Кирило Ковалець, 65’), Антон Шендрік, Максим Задерака

Запасні: Владислав Леванідов, Станіслав Микицей,  Дмитро Шастал, Євген Банада.

Головний тренер: Володимир Шаран

Арсенал-Київ: Сергій Сітало, Марко Ніколіч (Данило Карась, 46’), Єліч, Піріс, Владислав Дубінчак, Стефан Євтоскі, Павло Оріховський (Володимир Доронін, 79’), Кертіс, Юрій Бушман – К (Сергій Семенюк, 65’), Лола, Владислав Алєксєєв.

Запасні: Орест Будюк, Олексій Майданевич, Сергій Гринь, Денис Янаков.

Тренер: Андреа Берніні.

Попередження: А. Запорожан (26’), А. Шендрік (34’), В. Пономар (84’), О. Довгий (89’) – Кертіс (48’), П. Ореховський (66’), Піріс (89’).

Гол: Андрій Цуріков (58’).