Суддівський спостерігач
Покідько Ігор
Звіт

U-21. ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» – 0:0

Матч 8 туру Чемпіонату U-21 ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» завершився з рахунком 0:0 (0:0).

Минула зустріч суперників проходила 12 травня і завершилася перемогою олександрійців – 1:0. А в нинішньому Чемпіонаті U-21 олександрійські дублери посідають першу сходинку турнірної таблиці, наші гості – на четвертому щаблі згори.

Якщо сягнути глибше в історію взаємин суперників, то вперше футболісти «Олександрії» і «Шахтаря» в чемпіонатах України серед молодіжних команд U-21 зустрілися 28 жовтня 2011 року в Олександрії тут же – на стадіоні «Олімп».

Вже на 6 хвилині гравець «Шахтаря» Вячеслав Чурко відкрив рахунок у матчі, який протримався до перерви, але на початку другого тайму олександрієць  Давід Янчик його зрівняв.

Граючи в меншості, наші земляки ні в чому не поступалися гостям, незважаючи на те, що в середині тайму гірники знову вийшли вперед після удару Руслана Кисіля.

А остаточний рахунок у зустрічі установив Артем Полярус на останніх хвилинах гри – 2:2.

Всього між собою суперники провели 10 матчів: 2 перемоги «Олександрії», 3 нічиїх та 5 разів перемагали наші гості. Різниця м’ячів 18-7=+11 на користь «Шахтаря».

По 5 разів брали участь в цих протистояннях кіпери обох команд – Дмитро Рудик («Олександрія») та Євген Гриценко («Шахтар»).

З нетерпінням чекали олександрійські вболівальники, яких зібралося чимало на стадіоні «Олімп», на матч лідерів нинішнього чемпіонату серед молодіжних команд (U-21).

На початку зустрічі гості першими створили гострий момент біля воріт олександрійців, але після удару Андрія Кулакова впевнено зіграв кіпер нашої команди Дмитро Рудик.

Наші футболісти з відповіддю не забарилися, і після розіграшу стандарту небезпечно по воротах гірників пробивав Богдан Литвяк, але його удар заблокували гравці «Шахтаря».

Поступово гра змістилася в центр поля. Обидві команди діяли обережно, в першу чергу турбуючись про надійність власних воріт.

Лише під завісу першого тайму команди почали діяти більш активніше, обмінявшись небезпечними епізодами.

Спочатку, після подачі з флангу, Івана Гури Максим Дубенков завдав удару в нижній кут воріт, алезанадто слабко, і кіпер гостей Олег Кудрик без особливих зусиль ліквідував загрозу. За кілька хвилин Віктор Корнієнко в штрафному майданчику обіграв Івана Гуру, але м’яч після його удару пролетів поруч з дальньою стійкою воріт Дмитра Рудика.

На останній хвилині першого тайму мав можливість відзначитися Богдан Литвяк після передачі Вадима Вітенчука, але з-за меж штрафного майданчика не влучив у ворота.

Другий тайм активніше розпочали гірники, які на його початку втратили дві можливості відкрити рахунок.

Спочатку, після помилки наших гравців, Кулаков вийшов сам-на-сам до воріт Рудика, але не влучив у ворота.

За кілька хвилин Дмитро Топалов з гострого кута пробив вище воріт.

На 57 хвилині матчу Вадим Вітенчук з кута поля виконав стандарт – м’яч, лизнувши поперечину, залишив межі поля.

Аби підсилити гру, тренери обох команд провели ряд замін, сподіваючись у рівній боротьбі вирвати перемогу.

В кінці матчу Михайло Мудрик із вигідної позиції не влучив у ворота, а на другій компенсованій арбітром хвилині свій шанс втратив Андрій Глоба, який з-за меж штрафного майданчика пробив вище воріт.

У підсумку, олександрійці зберегли в турнірній таблиці перший рядок і статус лідера Чемпіонату.

Чемпіонат U-21. 8-й тур. ФК «Олександрія» – ФК «Шахтар» (Донецьк) – 0:0 (0:0).

14 вересня 2018, п’ятниця, 16.00. Олександрія, стадіон «Олімп». 300 глядачів. 29°C.