30.11.2017, 16:59

Поступилися лідеру

«Олександрія» (U-19) – «Шахтар» Донецьк (U-19) – 1:3 (1:0)

30.11.2017 р., початок 12-00, КСК «Ніка», поле зі штучним покриттям, Олександрія,  70 глядачів,  + 5С°

Головний арбітр: Мамчур Є.В. (Миколаївська обл.)

Асистенти арбітра: Пилипенко Я.М. (Кропивницький), Прощенко Р.Ю. (Дніпро)

4-й арбітр: Федан Д.В. (Олександрія)

Спостерігач арбітражу: Боклажко С.І. (Київ)

«Олександрія»: Павлов, Сердюк, Штепін, Дем'яновський, Бистрий, Пастухов – к/к, Кузнецов (Коваленко, 86), Мар'юшкін (Кобеляш, 75), Сапелкін, Мандей (Луців, 82), Хрієнко (Ахмедзаде, 79)

Запасні: Чернятинський, Азовський

Ст. тренер – В.Максімов

«Шахтар»: Кучеренко, Конопля – к/к, Муравський, Шушко, Павліш, Меліченко, Кащук (Івахно, 90+4), Криськів. Кулаков (Кузьменко, 78), Андрущенко (Шевцов, 89), Холод

Запасні: Вертєй, Чмірьов, Бондаренко, Могильний

Ст. тренер – С.Шищенко

Попередження: Дем'яновський (13), Сердюк (18), Бистрий (43), Мар’юшкін (48) – Холод (82), Кащук (90+2)

Вилучення: Сердюк (72 – друга жовта картка), Бистрий (90+1 – друга жовта картка)

Голи: Хрієнко (43) – Шушко (55), Кулаков (59), Кащук (90+3)

Сьогодні ми спостерігали за грою 8 туру (базовий день цього туру був 29.09.2017), що була перенесена, бо у той час багато футболістів ФК «Шахтар» U-19 були викликані у національну збірну U-19. Ось коротенький екскурс в історію зустрічей цих команд.

Знайомство суперників відбулося у 2015 році, коли команду ФК «Олександрія» U-19 тренував безумовно талановитий тренер Ігор Павлович Костиря. А перша гра відбулася 9 серпня 2015 року на стадіоні «ГОЛовківський» в присутності близько 450 глядачів та в неймовірну спеку + 33С°. Це був другий тур чемпіонату, а у першому турі підопічні Ігоря Костирі у Києві сенсаційно перемогли «Динамо» U-19, забивши у ворота господарів поля єдиний у цій грі м’яч. Отже, юним «городянам» знову протистояв гранд юнацького чемпіонату. Вже на початку зустрічі «гірники» мали можливість відкрити рахунок, коли арбітр матчу Віктор Арановський призначив пенальті у наші ворота. «Дуель» між донеччанином Дмитром Топаловим та нашим Андрієм Бубенцовим, на радість наших вболівальників, закінчилася перемогою Андрія.  Вже на 18-й хвилині наш Сергій Райлян став автором першого гола нашої команди на стадіоні «ГОЛовківський» в чемпіонатах України серед юнацьких команд (U-19) – 1:0. А на 85-й хвилині капітан «Шахтаря» Юрій Сеницький замкнув верхову передачу головою і рахунок стає – 1:1. Та він тримався недовго. Вже на 89-й – Владислав Клочан забиває свій м’яч – 2:1. Це був переможний гол і наші земляки створюють ще одну, другу поспіль, сенсацію. Добре пам’ятаю, неначе це було вчора, як присутній на матчі спортивний директор ФК «Олександрія» Вадим Яровий, завжди точний на порівняння, назвав цей двобій трилером. Додам, що це поки єдина, на жаль, перемога нашої команди над «гірниками». Загалом в чемпіонатах України суперники провели 4 матчі: 1 перемога олександрійців та 3 перемоги донеччан. Різниця м’ячів: 9 - 4 = + 5 на користь «гірників». У складі нашої команди відзначалися: С.Райлян, В.Клочан, Я.Довгий та Х.М.Лачинов. У складі «Шахтаря» забивали: І.Путря – 2 голи, Ю.Сеницький, Г.Арабідзе, А.Авагімян, Юхим Конопля, В.Якимець, А.Кулаков та М.Андрущенко (усі по 1 голу).

А тепер кинемо погляд у турнірну таблицю. До звітної зустрічі господарі посідали 6 місце, а гості очолювали турнірну таблицю. От така ситуація. Тепер все зрозуміло і ми переходимо безпосередньо до цього двобою.

Не дивлячись на холодну погоду, гра почалася жваво і її градус був набагато більшим, ніж температура довкілля. Вже на 9-й хвилині, за гру рукою капітана «Шахтаря» Юхима Коноплі, арбітр Євген Мамчур з Ніколаєва призначив штрафний удар біля лінії карного майданчика. Його пробивав наш забивний гравець Назар Хрієнко, але, на жаль, «круглий» пролетів поруч зі стійкою. На 26-й – Олександр Сапелкін та Кирило Дем'яновський створили напругу біля воріт гостей, але завершити цю атаку влучним ударом не вдалося. Так само не відбулося голу на 33-й хвилині, коли, після подачі корнера, Данило Штепін головою пробив вище воріт. «Гірники» були близькими до взяття воріт на 36-й хвилині, коли, після стандарту у виконанні Кирила Меліченка, чудово на виході зіграв наш голкіпер Антон Павлов. А на 43-й хвилині своє вагоме слово сказав наш кращий бомбардир Назар Хрієнко, що ударом у нижній кут замкнув простріл з флангу – 1:0. З цим рахунком і завершився перший тайм.

Другий тайм довів, що «Шахтар», забивши три м'ячі у ворота «Олександрії», не даремно є лідером юнацького чемпіонату. Обмежуся лише переліком забитих м'ячів. На 55-й – після подачі кутового Олексієм Кащуком, «шкіряний» попав у дальню стійку і від неї у сітку воріт «городян». Таки м'ячі не беруться – 1:1. А на сайті УПЛ цей гол чомусь записали на четвертого номера гостей Павла Шушка, що стояв далеченько від воріт! На 59-й – Андрій Кулаков, отримавши пас від Дмитра  Криськіва у штрафному майданчику, обіграв олександрійця і відправив «сферу» у нижній кут воріт. Рахунок стає – 1:2. На 90+3 доволі сумнівне пенальті реалізував Олексій Кащук. Рахунок стає – 1:3, з яким і завершився матч. Про суддівство поєдинку краще промовчу, бо прорве…

Ця гра завершила літньо-осінню частину юнацького чемпіонату  України з футболу сезону 2017/2018. Пауза буде дуже тривалою. Ігри 15 туру відбудуться аж 3 березня 2018 року. У цей день ФК «Олександрія» U-19 на своєму полі буде приймати ФК «Зірка» U-19 з Кропивницького. Дочекаємося цього дербі. Вболівайте за нашу талановиту молодь! Любіть футбол!