23.09.2017, 20:38

Юнаки втрачають очки

«Олександрія» (U-19) – «Карпати» Львів (U-19) – 0:2 (0:1)

23.09.2017 р., початок  15-00, стадіон «ГОЛовківський», Головківка,   50 глядачів, + 17С°

Головний арбітрЗаброда К.В. (Київ)

Асистенти арбітраСтупак Д.В. (Київська обл.) та Пилипенко Я.М. (Кропивницький)

4-й арбітр:  Федан Д.В. (Олександрія)

Спостерігач арбітражу:  Матяш О.М. (Полтава)

«Олександрія»: Чернятинський, Скоріно (Коваленко, 72) Штепін, Кобеляш, Січ, Дем'яновський, Ляницький (Пиріг, 46), Пастухов – к/к, Кузнецов, Мандей (Боженар, 33), Хрієнко (Луців, 46)

Запасні: Самара, Азовський, Бистрий

Ст. тренер – І.Костиря

«Карпати»: Артим, Куртяк (Степанчук, 72), Дерман, Харжевський к/к, Слива, Панчишин (Рибачук, 90+4), Желізко, Рудюк (Притула, 84), Діма (Дудинський, 80), Ременюк (Лях, 90), Кос

Запасні: Готра, Оприск

Ст. тренер – А.Тлумак

Попередження: Боженар (45+2), Дем'яновський (85) – Слива (26), Панчишин (61), Діма (71), Артим (90+3)

Голи: Панчишин (21), Желізко (90+4)

У рамках 7 туру юнацький склад ФК «Олександрія» U-19 зустрічався вдома з львівськими «Карпатами» U-19. А от коротенька історична довідка про зустрічі цих суперників. Кому не цікаво, пропустіть.

Перше знайомство між футболістами «Олександрії» U-19 та львівськими «Карпатами» U-19 відбулося 6 вересня 2015 року на стадіоні «ГОЛовківський» у присутності близько 300 глядачів та чудовій осінній погоді (+ 24С°). Пам’ятаю, начебто це було вчора, як на 41-й хвилині гості відкрили рахунок після влучного удару Андрія Якиміва, що нині з успіхом грає за кам'янську «Сталь». А на початку другого тайму (на 49-й хвилині), галичани подвоїли рахунок – 0:2. Автором голу став Дмитро Саутін. А от скоротити рахунок нашим футболістам вдалося  лише під завісу матчу. Футболіст «Карпат» Назарій Калинчук (який згодом одягне футболку «Олександрії») порушив правила у своєму карному майданчику і арбітр без вагань вказав на «точку» та ще й вилучив порушника з поля. Пенальті чітко реалізував наш завжди помітний на полі Олег Єременко – 1:2. Загалом суперники провели між собою 4 зустрічі: 2 перемоги олександрійців (обидві в гостях з однаковим рахунком – 2:0), 1 нічия та 1 перемога «Карпат». Різниця м’ячів: 5 – 2 = + 3 на користь наших земляків.  М'ячі на рахунку: О.Єременка, В.Ніколаєва, Є.Дрозда, Р.Сердюка та О.Антошика (усі – «Олександрія»), А.Якиміва, Д.Саутіна («Карпати»). В складах обох команд грали: Н.Калинчук, В.Погорілий, М.Пиріг та О.Січ. От така історія.

Що стосується положення команд у турнірній таблиці до звітної зустрічі, то картина така. ФК «Олександрія» U-19 займав 3 місце з 15 очками, а ФК «Карпати» U-19 розташувався сходинкою нижче з 14 заліковими балами. Коментарі тут зайві.

З’ясував всі ці обставини і відправляємося у степове село – перлину нашого краю – Головківку на зручний стадіон «ГОЛовківський», де і будемо спостерігати за грою, що заздалегідь обіцяла не аби яку інтригу. Поїхали!

Якщо у день найпершої гри цих команд у 2015 році погода була чудовою, то сьогодні матч проходив під акомпанемент холодного осіннього дощу. Та нічого не поробиш, треба грати. І юнаки грали! Початок зустрічі був дещо сумбурним, але проходив на «п’ятій передачі». Відчувалося, що обидві команди повни рішучості та націлені на перемогу. Вже на 6-й хвилині здалеку по воротах гостей бив Семюель Мандей. Бив потужно, але повз ворота. Удари з дальньої відстані по воротах нашого Олександра Чернятинського робили і галичани. Це легко пояснити – м’яч був мокрим та тому слизьким і будь який голкіпер запросто міг його не втримати і пропустити у власні ворота. Відчувалося, що градус поєдинку підвищувався з кожною зіграною хвилиною… А на 21-й – юні «городяни» випустили геть з поля зору «вісімку» львів’ян Ореста Панчишина, чим він і скористався, гарматним ударом заколотивши «круглого» у сітку воріт «трикольорових» – 0:1.  Після цього «нокдауну» місцеві дружньо кинулися відіграватися. Атака йшла за атакою, але до голу справа так і не доходила. Не відзначилися голом і гості. Перший тайм так і завершився – 0:1.

Друга половина гри була такою ж динамічною, як і перша. Гості грали більш  організовано і на останній доданій хвилині (90+4) забили ще один  м’яч у ворота «жовто-чорно-зелених». Його автором став Іван Желізко, що опинився у потрібний час у потрібному місці. Це була переможна крапка «Карпат» – 0:2.

Коротеньке резюме з моєю особистою думкою. Ми знаємо, що команда Ігоря Костирі до цієї поразки перемагала п’ять разів поспіль. Це дуже добре! Але! Може саме ця обставина зіграла злий жарт з юними олександрійцям. Адже на рівні підсвідомості дехто (не всі!!!) з гравців (а це молоді хлопці!!!) міг повірити у свою непереможність! Саме ця обставина завжди демотивує будь кого. А гра з «Карпатами» потребувала, як ніколи, безпомилкової гри з залізною дисципліною! Чому? Тому, що ця команда добре збалансована і організована. Для неї немає авторитетів (вона довгий час займала перше місце у турнірній таблиці). «Карпати» завжди намагаються грати першим номером і контролювати гру. Тобто, суперник у нас був з бійцівським характером і вимагав від нас повної віддачі. Не можу сказати, що наші хлопці не мали бажання виграти. Але! Як ніколи, вони допускали багато сумбуру, хаосу, помилок, браку, програвали підбори… Не корю їх за це, а по-батьківськи підказую над чим їм треба замислитися. А тренерський штаб, як після гри мені сказав наш старший тренер Ігор Костиря, знає над чим слід добряче попрацювати, щоб не було таких прикрих поразок. На цьому і стоїмо.

Домашню гру ФК «Олександрія» U-19 з донецьким «Шахтарем» U-19 (8 тур, 30.09.2017) перенесли на невизначений термін. Отже, у 9 турі ФК «Олександрія» U-19 зіграє на виїзді з командою «Маріуполь». Базовий день 9 туру – 14.10.2017. Вболівайте за нашу талановиту молодь! Любіть футбол!