09.09.2017, 21:23

Як «городяни» обіграли «сталеварів»

«Олександрія» (U-19) – «Сталь» (U-19)  Кам’янське   – 3:0 (2:0)

9.09.2017 р., початок  16-00, стадіон «ГОЛовківський», Головківка,  100 глядачів, + 25С°

Головний арбітрПономаренко М.О. (Одеса)

Асистенти арбітраФедунець В.І. (Тернопіль) та Кобялко Р.М. (Вінницька обл.)

4-й арбітр:  Федан Д.В. (Олександрія)

Спостерігач арбітражу: Левчук Ю.М. (Полтава)

«Олександрія»: Чернятинський, Штепін, Скоріно, Кобеляш, Січ (Азовський, 61), Дем'яновський, Пастухов – к/к, Кузнецов, Луців (Ляницький, 86), Боженар (Коваленко, 69), Хрієнко (Ахмедзаде, 72)

Запасні: Самара, Мар'юшкін, Бистрий

Ст. тренер – І.Костиря

«Сталь»: Дегтяр, Шевчук, Стахміч, Пономарьов, Немирський (Зайченко, 61), Порох, Таранда (Жарий, 73), Корнієнко – к/к (Рожко, 61), Ткаченко, Лосєв (Рибіков, 54), Устименко (Островський, 81)

Запасні: Коваль, Мухтаров

Ст. тренер – В.Білоконь

Попередження: Скоріно (66), Коваленко (90), Азовський (90+1), Дем'яновський (90+3) – Корнієнко (28), Порох (51), Таранда (63), Пономарьов (66), Островський (90+2)

Голи: Хрієнко (20), Луців (35), Азовський (64). На 53-й хвилині Даниїл Боженар не реалізував пенальті (голкіпер Ростислав Дегтяр)

У рамках 5 туру юнацький склад ФК «Олександрія» U-19 зустрічався вдома з кам'янською «Сталлю» U-19.  Цей матч мав дати відповідь: – Чи продовжать юні олександрійці свою переможну серію, чи ні? Але до того, як узнати відповідь на це питання, пропоную спочатку здійснити невеличкий екскурс в історію команди «Олександрія» U-19 – срібного призера чемпіонату України сезону 2016/2017.  Вона заслуговує на це.

Перше знайомство між футболістами «Олександрія» U-19 та «Сталі» U-19 відбулося 4 жовтня 2015 року на стадіоні «ГОЛовківський» у присутності близько 100 глядачів. Рахунок у тому матчі відкрив гравець нашої команди Микита Сентябов на початку другого тайму. За кілька хвилин гості мали можливість зрівняти рахунок, але наших земляків виручив талановитий голкіпер Юрій Гаврусевич, який парирував 11-метровий у виконанні Дмитра Копитова. А вже за дві хвилини відзначився наш Михайло Костенко, який подвоїв рахунок. Гостям вдалося скоротити рахунок в зустрічі на першій хвилині компенсованого арбітром часу, коли однофамілець Михайла – Кирило Костенко реалізував пенальті, що вдруге у цьому двобої призначив у наші ворота арбітр.

Загалом  в чемпіонатах України суперники провели 4 матчі: три перемоги нашої команди та одна перемога «Сталі». Різниця м’ячів у цих зустрічах: 8–5=+3 на користь олександрійців. М'ячі в цих матчах забивали: Микита Сентябов, Михайло Костенко, Володимир Ніколаєв, Павло Пастухов, Ярослав Довгий, Родіон Сердюк та Олег Антошик (усі по 1 – «Олександрія»), Армен Оганісян – 2, Кирило Костенко, Броніслав Отисько та Денис Устименко (усі по 1 – «Сталь»). Цікаво, що у Головківці наші футболісти двічі перемагали з однаковим рахунком – 2:1.

І про таке. В минулому турі у Полтаві наша юнацька команда провела свій 60-й поєдинок в чемпіонатах України і, нагадаю, перемогла місцеву «Ворсклу» з рахунком 1:0. Переможний м’яч на другій компенсованій арбітром хвилині забив Даниїл Боженар. До звітної гри на рахунку наших земляків було: 29 перемог, 7 нічиїх та 24 поразки. Різниця м’ячів: 77–75=+2 на користь олександрійців. Найбільше матчів у складі нашої команди провели: Сергій Максимець – 46, Іван Гура – 38, Хаджи-Мурад Лачинов – 38 та Кирило Прокопчук – 37. Кращі бомбардири: Ярослав Довгий – 8 м’ячів, Вадим Гранчар, Володимир Ніколаєв та Хаджи-Мурад Лачинов відзначилися в воротах суперника по 7 разів.

А якщо ми з вами, друзі, зазирнемо у турнірну таблицю, то побачимо, що до звітного матчу лідером були львівські «Карпати» з 12 очками. А нижче йшли одразу чотири команди, що мають по 9 залікових балів: «Динамо» Київ (2 місце), «Шахтар» Донецьк (3 місце), «Зоря» Луганськ (4 місце) і «Олександрія» (5 місце). Зрозуміло, що місця між цими чотирма командами розподілені за додатковими показниками. Що стосується «Сталі», то вона посідала (нагадаю, – до звітного матчу) 9 сходинку з 3 очками. От тепер картина повна і ми вирушаємо у сучасне село ХХІ століття Головківку, де на невеличкому, але дуже гарному стадіоні «ГОЛовківський» відбувався цей двобій.

Пролунав свисток арбітра і гра розпочалася. Перші хвилини зустрічі були дуже динамічні. Обидві команди демонстрували швидкий та доволі технічний футбол. Суперники обмінювалися атаками та вони, чесно кажучи, явної гостроти не несли. Але на 20-й хвилині наш двадцять сьомий номер Назар Хрієнко зіграв дуже дотепно, майстерно переграв голкіпера «сталеварів» Ростислава Дегтяря та відправив «круглого» у порожні ворота. Є 1:0!!! Супер!!! Цей гол додав впевненості підопічним Ігоря Костирі і вони повністю взяли гру під свій контроль. І хоча тренер «Сталі» Віктор Білоконь весь час дуже-дуже голосно диригував своїми виконавцями, це нічого не давало. А от «городяни», граючі на куражі, забили ще один м’яч! Його автором на 35-й хвилині став помітний на полі та технічний Петро Луців – 2:0. З таким комфортним для «трикольорових» рахунком і завершився перший тайм.

Друга половини гри теж пройшла під диктовку юних олександрійців. Ось, що відзначу. На 53-й хвилині гості порушили правила у своєму карному майданчику і арбітр призначив 11-метровий. Його пробивав Даниїл Боженар. Він бив на силу, без хитрощів і кіпер «сталеварів» Ростислав Дегтяр його парирував. Невезуха! Буває! Щоб підсвіжити гру, почалася хвиля замін в обох командах. І на 64-й – свої якості джокера продемонстрував  Олександр Азовський (вийшов на заміну на 61-й хвилині!!!). Він швидко увійшов у процес, зіграв холоднокровно та впевнено і точним ударом зробив рахунок – 3:0. Браво, Саша! А що ж гості? А нічого! Вони не спромоглися забити навіть гол престижу. Таке в футболі трапляється. Та це вже їх проблеми. А ми виграли! Матч так і завершився з рахунком – 3:0! Після цього двобою ФК «Олександрія» U-19 перемістився на 3 позицію у турнірній таблиці, набравши 12 очок, як і  «Шахтар», що розташувався на другій сходинці за додатковими показниками.

Ми вітаємо тренерський штаб, що діє під орудою Ігоря Костирі, всіх гравців та персонал з черговою переконливою перемогою та бажаємо подальших успіхів! Не зупинятися на досягнутому!

Наступну гру ФК «Олександрія» U-19 проведе на виїзді з луганською «Зорею» U-19. Базовий день 6 туру –16.09.2017. Вболівайте за нашу талановиту молодь! Любіть футбол!