12.07.2017, 11:57

Про нас пишуть

Нині правильні клуби для українського футболу – рідкість. Хтось лише молиться на гроші власника, хтось грішить орендованими футболістами, хтось нехтує регламентом та етичними нормами, а хтось морить персонал фінансовим голодом. "Олександрія", на щастя, зуміла відсторонитися від цих пороків, планомірно рухаючись своєю стежиною. Важливо те, що Володимир Шаран не поспішає форсувати події, але водночас розуміє й те, що команда мусить рухатися вперед. Бо застій – то такий самий футбольний гріх.

Стартувавши в Прем'єр-Лізі 2017/18, "Олександрія" встановить особистий рекорд за тривалістю перебування на найвищому рівні українського футболу. Це буде третій поспіль елітний сезон для команди з Кропивницької області. Раніше каденції у Прем'єр-Лізі налічували максимум два розіграші. Але навряд чи цей факт повністю задовольняє самолюбство Володимира Шарана та президента "Олександрії". Команда мусить спробувати поборотися за місце в трійці, а у Лізі Європи зробити крок у вигляді проходження бодай одного раунду кваліфікації.

 

З цим акцентом "Александрія" й готувалася до сезону. Готувалася значно продуктивніше, аніж минулого року. На закордонному зборі підопічні Шарана зіграли шість поєдинків з суперниками рівня Ліги Європи (в гірший бік виділяється хіба що нідерландський "Сільвольде") і залишили приємне враження. Навіть у тих поєдинках, в яких потерпіли поразки.

Крім "Сільвольде", був обіграний "Вітесс", а з "Панатінайкосом" та "Стяуа" (учасник Ліги чемпіонів) олександрійці розписали нічиї. Невдалими за результатом виявилися поєдинки проти "Брюгге" та АЗ, проте Володимир Шаран дуже спокійно сприйняв ці поразки. Вони, - поразки, - повинні акцентувати увагу на слабких якостях команди.

Ще протягом минулого чемпіонату "Олександрія" оголосила про домовленість з трьома гравцями "Зірки" – Сіталом, Щедрим та Бацулою. Згодом усі троє отримали "вільних агентів" і приєдналися до команди Шарана. Особливо потішив вболівальників "Олександрії" прихід Бацули, адже в складі новачка Прем'єр-Ліги лівий оборонець зарекомендував себе з найкращого боку. Сітало зі своїм вмінням зіграти як на вістрі атаки, так і в глибині повинен розширити варіанти в проблемній для Шарана зоні нападника. А Щедрий – це опція в центр поля. При цьому, Артем, як і його тезка Сітало, не є гравцем суто однієї позиції. У "Зірці" Щедрий діяв не лише в центрі півзахисту, але й на флангах.

 

На цьому "Олександрія" не зупинилася. Умови клубу задовольнили вільних агентів Каленчука та Паньківа, які раніше захищали кольори "Сталі". Міг продовжити ланцюжок Максим Задерака, але інформація про його прихід до "Олександрії" не знайшла підтвердження.

Важливим ходом на трансферному ринку стало підписання "Олександрією" повноцінного контракту з Цуріковим. На Андрія не розраховували у "Динамо", тому легко погодилися надати футболістові статус "вільного агента". Саме Андрій претендує на роль основного правого оборонця "Олександрії". Бацула вимальовується основним на місці лівого захисника, а на підміні залишиться Чеботаєв. Хоча останній грав в основі в товариських матчах, тоді як Цуріков діяв у півзахисті – можливий і такий варіант. В іншому на флангах захисту – лише непрофільні футболісти або молодь. Тому навряд чи зайвими були б Сімінін та Путраш, однак з ними клуб вирішив розлучитися. Не в правилах "Олександрії" перевантажувати відомість.

Юрій Паньків прийшов на місце Новака, якого відпустили вільним агентом і який знайшов собі команду на Кіпрі. Каленчук – це пряма заміна Огирі, якому клуб пішов на поступки і відпустив на більш привабливу з точки зору фінансів пропозицію. Щедрий повинен компенсувати відходи М'ягкова та Леонова. А от розставання з Чантурішвілі пройшло непомітно.

Чи стала "Олександрія" кадрово сильнішою? Вливання нової крові рідко коли проходить безслідно. Новачки разом зі старожилами команди повинні забезпечити "Олександрії" як мінімум місце в першій п'ятірці. Але метою повинна бути боротьба за бронзу. І успішний виступ на міжнародній арені. Зважаючи на планомірність розвитку, таким можна буде вважати проходження хоча б одного суперника.

Переглядів: 2101