Асистенти арбітра – Приступа Сергій (Київ), Чос Максим (Київ)

Четвертий арбітр – Абдула Анатолій (Харків)

Спостерігач арбітражу – Шамич Олександр (Київ)

«Шахтар»: Пятов, Срна – к/к, Кучер, Ракіцький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко(Бланко Лещук 72), Бернард(Дентиньо 63), Марлос, Тайсон, Феррейра(Малишев 89)

Запасні: Шевченко, Бутко, Ордець, Патрік

«Олександрія»: Новак, Сімінін(Прийомов 87), Огіря, Мягков, Цуріков, Полярус(Пономар 72), Грицук – к/к, Чеботаєв, Шендрік(Бондаренко 11), Банада, Басов

Запасні: Леванідов, Леонов, Куліш, Чантурішвілі

Гол.тренер – В. Шаран

Попередження: Я.Ракицький 15, О.Кучер 31, Дентиньо 65, Тайсон 68, Ф.Феррейра 87 – А.Полярус 33, А.Цуріков 38, С.Басов 46, С.Чеботаєв 57, С.Сімінін 69

Гол: Ф. Феррейра 81

Між собою в чемпіонатах України футболісти «Шахтаря» та «Олександрії» до цієї гри провели 10 матчів і в усіх перемогу святкували гірники. Різниця м'ячів 24-7=+17 на користь «Шахтаря». М'ячі у складі нашої команди забивали – С.Чуйченко, В.Первак, К.Сидоренко, С.Старенький, А.Запорожан та В.Пономар. У складі донеччан найбільше м'ячів забили А.Тейшейра – 4, О.Бєлік – 3. Ще 5 матчів суперники провели в Кубку України. В сезоні 2000/2001 у 1/16 фіналу футболісти «Шахтаря» перемогли – 3:0 (А.Тимощук, А.Воробей, О.Бєлік), а 11 листопада 2008 року в 1/4 фіналу перевага гірників була мінімальною – 2:1 (О.Казанюк – Є.Селезньов, О.Гладкий).

В минулому розіграші Кубка України суперники зустрілися  у півфіналі. Спочатку в Олександрії команди зіграли внічию – 1:1 (В.Грицук – автор суперголу та Едуардо), а у Львові сильнішими були гірники – 2:0 (М.Малишев та В.Нем). До речі, у фіналі «Шахтар» переміг луганську «Зорю» - 2:0 і став володарем почесного призу. Остання зустріч суперників відбулася 26 жовтня минулого року. Жереб звів команди в 1/8 фіналу. З рахунком 2:1 перемогу святкували гірники (Т.Степаненко, Марлос – Р.Яремчук).

Маючи безліч проблем з оптимальним складом, головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран в матчі проти «Шахтаря» (без п’яти хвилин переможця нинішнього чемпіонату) запропонував абсолютно несподівану схему, в якій п’ять захисників цементували оборону, троє діяло в опорній зоні, на вістрі атак розташувалися Грицук та Полярус. Для підопічних Паулу Фонсеки такий сценарій виявився дуже не простим(м’яко кажучи). Здавалося, що «Олександрія» на підступах до своєї штрафної влаштує двоповерховий автобус і буде робити тільки те, що грати на відбій. Однак наші земляки не тільки нівелювали цю сентенцію, а й досить активно та ефективно діяли в атаках. Як не крути, а в першому таймі Шаран і К продемонстрували такі тактично-технічні дії, такі морально-бійцівські якості, які давали можливість раз-по-раз створювати небезпечні і навіть гольові моменти біля воріт «Шахтаря». Вже на дев`ятій хвилині олександрійці мали відкривати рахунок. Після проходу лівим флангом і вивіреної передачі Артема Поляруса, Євген Банада, з лінії воротарського майданчика, головою влучив в поперечину воріт. Але це був не останній момент біля воріт «гірників». Відзначитися в першому таймі мали нагоду: Сергій Чеботаєв, Артем Полярус, той же Банада, який після прострілу з лівого флангу Андрія Цурікова, не влучив у ворота. Під завісу першого тайму дві нагоди відкрити рахунок втратив Полярус. В першому випадку його удар з гострого кута, прийняла на себе стійка. А вже за хвилину, після його удару в нижній кут, надійно зіграв Андрій Пятов. Підсумовуючи гру олександрійців в першій половині зустрічі, хочеться сказати, що наші земляки, як ніколи, дуже надійно грали в захисті, і незважаючи на досвід, авторитет та клас суперника, сміливо йшли вперед і створювали безпосередні загрози воротам «Шахтаря».

В другому таймі господарі поля подовгу тримали м’яч в центрі та на своїй половині поля, в такий спосіб виманюючи гравців «Олександрії», для того, щоб відкривались вільні зони для швидких та технічних гравців «Шахтаря». Та гості не піддавались на ці пастки, а продовжували «гнути свою лінію». А при нагоді, відповідали гострими контратаками. Так, одразу на старті другого тайму, підопічні В. Шарана, провели блискавичний контр випад за участю: С. Чеботаєва, А. Поляруса, з виходом на ворота господарів А. Цурікова. Майстерність А. Пятова врятувала ворота донеччан. Поступово клас гравців «Шахтаря» дав про себе знати. Швидкі дії «гірників» ставали все більш небезпечними. Відзначитись в воротах А. Новака могли: Ф. Феррейра, Д. Срна, Дентиньо та Тайсон, який вийшов віч-на-віч з А. Новаком, але Андрій в цьому двобої вийшов переможцем. А долю матчу вирішив єдиний м’яч, забитий Ф. Феррейрою, після філігранної передачі капітана «гірників» Д. Срни. По завершенню зустрічі, керманич «Шахтаря» подякував свого візаві Володимира Шарана за змістовну, цікаву та інтригуючу гру у виконанні футболістів «Олександрії», зазначивши, що «Олександрія» на поразку в цьому матчі на заслужила.